Twitter’dan NFT Atağı

Twitter’dan NFT Atağı

Twitter’dan NFT Atağı

Sosyal medya kuruluşu olan Twitter kullanıcı hesaplarını, takas edilmesi imkansız olan token ( NFT ) varlıklarıyla birleştirmeye doğru giderken, yeni özelliklerin tasarımlarının arkasına bir göz attı .

Mevcut hesapların NFT’lerle ilişkisimi, Twitter’da Yazılım Mühendisi olan Mada Aflak’ın anlattığı gibi, Twitter kullanıcılarının değiştirilemez jetonları veya dijital koleksiyonları avatar görüntüleri olarak düzenlenmesine imkan tanıyacaktır. Ağustos ayı sonlarında , NFT’yi Twitter’a entegre etme üzerine bazı deneyler üzerinde çalıştığını ve 1. deneme , NFT’nizi OpenSea’den [bir NFT pazarı] indirip avatar ve afiş profiliniz olarak eklemek olacaktır” dedi. Açıklama sonrası kripto para dünyasında küçük çaplı bir hareketlilik yaşandı.

Bu arada, geri bildirimler de karıştırıldı. Reddit’te, Perleflamme kullanıcısı , özelliğin “birkaç platform tarafından sunulduğunda daha da yararlı olabileceğini, çünkü her kullanıcının onu farklı platformlarda kullanmasına yardımcı olduğunu ve platformdan bağımsız olarak insanlar arasındaki etkileşimleri (bazıları bunu bir köprü olarak görebilir) yumuşatmaya yardımcı olduğunu” söyledi.

Twitter Kripto Dünyasına Katkı Veriyor

Twitter kripto para dünyasında gelen olumlu haber akışı Bitcoini 40k dolar seviyesinin üstünde tutmaya çalışmaktadır. Bu olumlu haber akışları ile beraber kripto para borsasında Bitcoin şuan 43 bin dolar seviyesinde tutmaktadır. Twitter önceki açıklamalarında da bitcoin ve kripto para borsasına verdiği destekler ile gündeme gelmişti.

Bir çok kripto para yatırımcısı anlık olarak kripto para haberlerini twitter üzerinden takip etmekte idi. Bu noktada twitterdan da bir çok takipçiye yatırım tavsiyesi bulunan büyük takipçili insanlar mevcuttu. Artık twitterın bu açıklaması ile beraber kripto para borsasında resmi olarak yer alacağını ayrıca aktif bir destekçi olacağını belli etti. Bir çok kurum ve kuruluş destek mesajı verse de kripto para dünyasında aktif bir artı göstermemişti. Twitter bunlardan sıyrılarak aktif destek vereceğini açıkladı.

Twitter için gelecek kripto. Geçtiğimiz dönemlerde bir çok twit nft olarak satıldı ve satım işlemleri devam etmektedir. Bu noktada twitter çoktan bu piyasaya gireceğini belirlemiş durumda. Ayrıca bir çok twitterda fenomen olmuş video da nft olarak satıldı ve satılmaya devam ediyor.

Kripto para borsa sında twitter etkisi bakalım ne kadar sürecek.