TechDev ‘den BTC Tahmini !

TechDev ‘den BTC Tahmini !

TechDev ‘den BTC Tahmini !

Twitter kripto para fenomenlerinden biri olan Tech Dev kripto paraların babası olan Bitcoin için yeni bir tahmin yürüttü. Twitter’da yaklaşık 300 bin kişi tarafından aktif olarak takip edilmekte olan TechDev BTC tahminleri ile alanında uzman bir Trader haline gelmiş durumda.

2022 Yılı için BTC fiyatı tahminlerini paylaşırken bunları da destekleyen bir grafik vererek kullanıcıların yüreklerine su serpmiş durumda. Bu yılın başlarında bitcoin için yükseliş tahminlerinde bulunan trader artık döngü tahminine geçmiş durumda gibi.

Tech Dev son olarak paylaşım yaptığı grafikte ise Fibonacci değerlerini ve logaritmik değerleri bir arada toplayarak bir analiz paylaştı. Paylaştığını analiz mumları iki haftalık kapanış mumlarından oluşmaktadır.

Bitcoin Teknik Analiz

2011 Yılından itibaren almış olduğu iki haftalık kapanış mum grafikleri aşağıda verilmiştir. Bu noktada 1,618 fibonacci değerine dikkat etmek gerekir bu destek noktalarının kırıldığı yerlerde trend ters yönde hareket etmeye başlıyor. Şuan için bu fibo değeri tam olarak 48,000 $ seviyesini işaret etmektedir. Bu seviye üzerinde iki haftalık mum kapanışı gelmesi durumunda işlerin değişebileceğinden söz etmekte trader.

Bitcoin için ne zaman 200 bin dolar seviyelerine geleceğini tahmin etmek için bu grafiğin yetersiz olduğunu söyleyen trader. Bitcoin için piyasada boğa yürüyüşünün bittiğini söyleyen var isteyen istediği yerden kar alıp çıkabilir dedi. Bu noktada kripto para dünyasının değişimi ve gelişimini yakından takip edeceği söyleniyor.

Gan Analizi

Bitcoin Gan analizine baktığımız zaman aylık mum grafiğinde 1/1 çizgisinden destek gördüğünü izlemekteyiz. Bu noktada bu çizgiler kesinlikle yükseleceğini veya düşeceğini bizlere anlatmıyor. Bu noktalar kesinlikele düşeceğini veya çıkacağını bizlere anlatmıyor. Sadece destek ve direnç zaman noktalarını bizlere söylemektedir.

Bitcoin içinde şuan için 1/1 değerinden bir tepki görmüştür. İlerleyen dönemlerde BTC hareketi eğer gri çizgi altına inerse farklı senaryolar görülebilir. Kripto para grafikleri hiç bir zaman sizlere şu veya bu olacak şeklinde bilgiler sunmaz sadece sizlere destek ve oluşabilecek direnç değerlerinin gün yüzüne çıkmasına yardımcı bir elemandır. Verdiğimiz bilgiler ışığında kesinlikle hiç biri yatırım tavsiyesi değerinde değildir. Tam aksine sadece destek ve direnç noktalarını anlatmaya çalışan birer değerdir.