Shitcoin Nedir ?

Shitcoin Nedir ?

Shitcoin Nedir ?

Shitcoin Nedir ?, Shitcoin dijital varlıklar arasında bol kazançlar veya kayıplara neden olan belli bir amacı veya projesi olmayan coinlerdir. Kripto paraların bir çoğu piyasaya shitcoin olarak giriş yapar büyük kazançlar sağlar ve kayıplara karışır. Büyük oranda bu coinler dolandırıcı olarak ortalıktan kaybolmaktadır.

Kripto alanında bitcoin , ethereum veya casper coin gibi projeleri büyük çevreler tarafından kabul edilmiş ve blockchain ağ yapısına katkıda bulunmak için ortaya çıkmıştır. Fakat shitcoinlerin tek amacı vurgunlar yapıp piyasadan yok olmaktır. Bazı balinalar bu coinlerde önce büyük alımlar yaparak yükseliş trendini başlatır. Daha sonra ise küçük yatırımcılar bu yükselişten etkilenerek alımlar gerçekleştirir ve bir zaman sonra fark ederler ki tüm mal tepe noktadan üstlerine yıkılmıştır.

Bir Coinin Shitcoin Olduğunu Nereden Anlarız ?

Geliştiriciler : Shitcoin geliştiricileri genel olarak herhangi bir alanda uzmanlığı bulunmayan , iş geçmişi olmayan ve linkedin profilleri bulunmayan kişilerdir. Şeffaf olmayan profiller ve sahte hesaplar ile geliştirici olarak shitcoin web sitelerinde kendilerini bulmaktadırlar.

White Paper : Shitcoin white paperları genel olarak kopyadır. Önceden yayımlanmış kripto para white paperlar ile yollarına devam etmeyi severler. Özellikle yol haritaları aynı olan projelerden uzak durmanız gerekmektedir.

Yatırımcı Sayısı : Shitcoinlerin sahiplerini bscan ile mutlaka araştırmalısınız. Coin miktarının büyük bir bölümü tek hesapta toplanmış ise eğer bu sizler için ciddi bir risktir. En az 300 hesaptan alım yapılması güven olarak önemli bir noktadır.

Shitcoinler Kazanç Sağlar Mı ?

Shitcoinler birileri için muhakkak kazanç sağlayacaktır. Yani vurgun yapmayı planlayan balinalar veya geliştiricileri için muhteşem bir araçtır. Fakat burada kazanacakları paraları kimler verecek ? Tabii ki küçük yatırımcı. Şuraya 100 dolar atayım ilerde ne olur düşüncesi ile toplanan paralar direkt olarak bu dolandırıcılara aktarılacaktır.

Fakat eğer sizler ben bu oyunu bozarım diyor ve geliştiricilerin attığı adımlara ayak uydurabilirseniz eğer belli oranlarda kazanç sağlayabilirsiniz. Burada risk faktörü oldukça yüksektir. Kumar oynamak gibi tetikte olmanız gerekmektedir.