PayPal ‘dan Kripto Atağı !

PayPal ‘dan Kripto Atağı !

PayPal ‘dan Kripto Atağı !

Nokia, ve Musk’un verdiği maddi destek ile beraber Paypal kuruluşundan sonra kısa bir sürede büyümeye devam etti. Tarihler 2001 yılını gösterirken 6 milyondan fazla kişi PayPal’ı aktif bir şekilde internet üzerinden ödeme ve para aktarmak için kullanıyordu. PayPal, Şubat 2002 tarihinde Ameraka borsasında halka açıldı ve eBay’e 1.5 milyar $ karşılığında satıldı.

Amerika merkezli para teknolojisi devi olan PayPal, kriterlere uygun olan müşterilerinin artık Büyük Britanya’da kripto para birimlerini borsalar üzerinden satın alabileceğini cüzdanlarında saklayabileceğini ve satış işlemi yapabileceğini duyurdu.

Paypal’ın İngilitere’de izin aldığı kripto borsası ve alım satım işlemlerinde gerçekleştirebileceği coinler arasında Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin yer almaktadır. PayPal, kripto para dünyasına ilk olarak 2020 ekim ayında giriş gerçekleştirmişti. Geçtiğimiz yaz aylarının sonunda PAYPAL, Büyük Britanya’da Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin için destek vermeye başlamıştı. Gelecek dönem hedeflerinde ise Dünya’nın diğer ülkelerinde de para işlemlerini kripto olarak destek vermektir.

Paypal Önce Amerika’da Başlamıştı !

Paypal ilk olarak anavatanı olan Amerika Birleşik Devletlerinde kendine özel olan ödeme sistemi ile Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan kullanıcılarına özel kripto para birimlerini ödeme aracı olarak kullanacaklarını açıklamıştı.

Sistemin nasıl olarak çalışacağını da belirten Paypal yetkilileri ödeme alanında eğer yeteri kadar kripto paraya sahip olan kullanıcı varsa bu ödeme alanında kripto seçeneğinin aktif olacağını ve bu aracı kullanarak ödemeleri gerçekleştirebileceğini belirtti.

PayPal CEO’su Dan Schulman kripto paranın gelecekte daha çok kullanılacağını tahmin ettiğimiz için şimdiden adım atarak kripto para dünyasına ve kripto borsasına yardımcı olmaya başladık. dedi.

350 milyondan çok müşterisi olan PayPal ’in, Büyük Britanya’da ki müşterileri için kripto para işlemlerini başlatması oldukça dikkat çekti. Bazı büyük şirketlerin kripto parasına sevecen yaklaşımları ile kripto para dünyası gerçekten de hareketlilik kazanmış durumda. PayPal’in yapmış olduğu açıklamasından sonra BTC ‘ nin fiyatı, nisan ayının sonundan itibaren bu yana ilk kez 50 bin doların üzerine yükseldi. Bu yükselişin Kripto Para Borsasına girişlerin artması ile daha da devam edeceği düşünülmektedir.