Ön Satış İle Token Almak

Ön Satış İle Token Almak

Ön Satış İle Token Almak

Bildiğiniz üzere bazı kripto paralar listelenmeden önce ön satış üzerinden yatırımcılara daha uygun fiyata sunulmaktadır. Bu ön satışlarında belirli çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan biri sıraya girerek ön satışlara katılmaktır, örnek olarak Coinlist’te bir coinin ön satışı olacağı zaman önce hesabınızı doğrulamanız daha sonra ön satış için başvuru oluşturmanız gerekmektedir.

Ön satışın yapılacağı tarih ve saat gelmeden önce size gelen maildeki linkten bekleme odasına katılabilirsiniz. Bekleme odasına isterseniz 1 saat isterseniz 1 dakika önce gelin bu hiçbir anlam ifade etmeyecektir çünkü sıra random olarak atanmaktadır yani tamamen şans üzerinedir. Bir diğer ön satış türünden biri ekibin belirlediği sitede, kendi sitelerinde veya ekibinin anlaştığı borsada ön satışın yapılmasıdır

. Bu ön satışlar bazen 3 4 bölüm veya belirli miktarda fazlardan oluşmaktadır. 3 4 bölümden oluşan ön satışlarda, diyelim ki ön satış 3 bölümden oluşacak ve ekip ön satışlar için 100.000.000 coin ayırmış olsun bu coinleri 3 e veya belirli miktarlara bölerek her bölümdeki coinler satıldıktan sonra diğer bölümde fiyat artırımına gittikleri satış stratejisidir. Fazlardan oluşan ön satış ise ekip ilk önce kaç fazdan oluşacağını seçer bu genelde 100 fazdan oluşmaktadır. Her fazda ufak miktarlarda arttırıma giderek yatırımcıya ön satış bitmeden bile kazandırma fırsatı yaratmaktadır. Genelde ilk fazdan alan biri en az parasını iki katına çıkarmaktadır ve bu coinler listelendiğinde bu kazanç genelde artmaktadır. 

Ön Satışlara Katılmak Mantıklı MI?

Bildiğimiz üzere kripto paralara yatırım yapmak riskli bir yatırımdır. Ön satıştan bir coin alarak bu riski arttırmış oluruz çünkü herhangi bir borsada listelenmemiştir. Bu yüzden ön satışlardan coin alacak olmamız çok daha riskli bir yatırımdır. Ön satıştan coin alırken destekçilerine, yatırım ortaklarına ve partnerlerine bakmamız büyük önem taşımaktadır. En önemlisi coinin projesidir çünkü projesi başarılıysa yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bildiğiniz üzere Solana 2020 Martta Coinlist borsası üzerinden 0.22 cente ön satışı yapılmıştır. Şu an ortalama 150 dolar bandında bulunan Solana ön satıştan alan birine elinde tuttuğu takdirde 750 kat kazandırmıştır. Bu yüzden ön satıştan coin alacağımız projesine ve diğer kriterlere dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yukarıda yazılanların hiç biri yatırım tavsiyesi değildir!