NFT Fitness Uygulaması Stepn ile 2 Ay!

NFT Fitness Uygulaması Stepn ile 2 Ay!

NFT Fitness Uygulaması Stepn ile 2 Ay!

NFT alanında devrim niteliğinde bir proje olan Stepn ile son iki ayda ne kadarlık kazanç sağlandığı üzerine sizleri bilgilendireceğiz. Stepn , doğal ortamda veya farklı mekanlar içerisinde yürüyüş yatığınız veya koşu antrenmanı yaptığınız zamanlarda sizlere yeşil Satoshi olarak adlandırılan kripto para birimi olan GST dağıtmaktadır. Piyasaya sürüldüğü ilk zamanlar günlük 20$’a kadar kazançlar sağlanırken şuan ki tablo biraz değişmiş durumda.

Stepn ile Nisan ve Mayıs Ayı

Günlük 20$ kazanç sağlanan zaman dilimi Nisan ayı içerisindeydi. Fakat bu noktada GST değeri 9$ civarlarındaydı yani en büyük ATH’sinin yaşandığı dönemdeydi. 12 Mayıs’a kadar STEPN kullanmaya devam ettiğimde ise GST değeri 3,5 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Haliyle de kazançlarda da%50 den fazla bir gerileme yaşandı. Yine de insanlar zaten planlarında ve programlarında olan koşular için bedava kazanç sağlamaya devam ediyordu.

Fakat GST ve kripto paraların düşüşleri devam etti. 1 Mayıs günü gerçekleşen koşu da yaklaşık 0.92$ kazanç sağlamıştık. Fakat bugün aynı mesafede gerçekleşen koşuda sağlanan kazanç ise yaklaşık 0,08$ civarında. Bu kazanç tablosunun son durağı sıfır dolar mı bilemiyoruz fakat Bitcoin düşüşü ile birlikte stepn kullanan kullanıcılar zararlarını çıkarmakta oldukça zorlanmaya başladı.

Stepn Ayakkabıları ve Amortisi

Bilindiği üzere Stepn uygulamasını kullanmak için SOL NFT pazarından bir ayakkabı almanız gerekmektedir. Buradaki ayakkabı fiyatları 80$ dan başlıyor ve 1000$’a kadar devam etmektedir. Nisan ayında alınmış olan 110$ lık ayakkabı ile bu koşu etkinliğinin gerçekleştiğini düşündüğümüz zaman yaklaşık 370 ayda bu ayakkabıya ödenen miktarı amorti etmiş olacağız.

Burada en can alıcı detaylardan biri de STEPN ayakkabıları belli bir koşu mesafesinden sonra deforme yaşamaktadır. Burada da ayakkabınızı tamir etmek için elinizdeki kazançlar kullanmanız gerekiyor.

STEPN Geleceği ve Diğer NFTler

3 Milyon insanı bir araya toplamayı başaran STEPN şuan için kötü bir tercih olarak gözükse de BTC’nin eski görkemli günlerine dönmesi ile farklı bir noktada yer alabilir. NFT ve bu tarz web 3,0 araçları geleceğimiz için oldukça umut verici projeler olarak görmekteyiz. Bu ekosistemde bir öncü olarak ortaya çıkan STEPN’i geliştirebilecek veya daha iyisini gerçekleştirebilecek projeler muhakkak ortaya çıkacaktır. Fakat bu karanlık yolda STEPN adeta bir fener vazifesi olarak yer almaya devam edecektir.