Metamask Cüzdanına BSC Ağı Nasıl Eklenir ?

Metamask Cüzdanına BSC Ağı Nasıl Eklenir ?

Metamask Cüzdanına BSC Ağı Nasıl Eklenir ?

Metamask Cüzdanına BSC Ağı Nasıl Eklenir ? Bu bağlamak sorusunun cevabını burada sizler madde madde açıklayacağız. Bu noktada hem telefon (mobil) hem de web sürümü için açıklamalar olacak. Burada adımları dikkatli bir şekilde takip etmeniz gerekmektedir. Matemask Cüzdanında BNB atarken sıkça ihtiyacımız olacak bu eylemi madde madde sizlere anlattık.

Telefon Matemask Cüzdanına Binance Smart Chain Ağı Ekleme

Matemask cüzdanları andorid ve IOS sürümleri için ekleme yapılabilir. Uygulama ilk telefona kurulduğu zaman ethereum ağı aktiftir sizler buraya binance smart chain ağını eklemek istediğiniz an bir kaç ayar gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

  Telefonunuza Matemask cüzdanı indirelim. Kurulum ve giriş işlemlerinin ardından BSC ağını bağlamak için başlıyoruz.

  Ayarlar sekmesinden network (ağlar) alnına giriş yapıyoruz ve en alttaki seçenek ile yeni ağ ekleme butonuna tıklıyoruz. (add network)

  Önümüzde gelen ekranı aşağıda bulunan bilgiler ile dolduruyoruz.
  Network Name : Smart Chain
  New RPC URL : https://bsc-dataseed.binance.org/
  Chain ID :56
  Currency Symbol : BNB
  Block Explorer URL : https://bscscan.com

  Bu alandaki bilgiler doldurulduktan sonra alt kısımda bulunan button ile artık binance smart chain ağı matemask cüzdanınıza eklenmiş oldu.Aynı işlemi web sürüm içinde kolay bir şekilde uygulayabilirsiniz.

Bu bilgiler ışığında artık sizlerde matemask cüzdanınıza BSC ağını eklemiş oldunuz. Aktif olarak diğer coin borsaları ile bağlantılar kurarak cüzdanlarınıza transfer işlemlerini yapabilirsiniz. Pancakeswap finance veya farklı alanlarda kullanılan borsalar üzerinden alım satım işlemlerini güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Matemask ve Güvenlik

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de hack durumu. Bir çok matemask cüzdanı çalınma riski ile karşı karşıyadır. Telefonlarınıza bilmediğiniz apk dosyalarını kesinlikle yüklemeyin. İçlerinde bulunan gizli virüsler sizlerin matemask cüzdanınızı ele geçirebilmektedir. Aynı zamanda da bilgisayar sürümü içerisinde chrome eklentisi olarak da çalışmaktadır.

Chrome eklentisi için yapılacak en önemli uyarı ise matemask cüzdanınızı bilip bilmediğiniz sitelere kesinlikle bağlamayın.Güvenli bulmadığınız web sitelere kesinlikle hiç bir cüzdanınızı bağlamayın. Bir çok yatırımcı bu yöntemlerle ile matemask cüzdanı boşaltılmış durumda. Güvenlik her şeyden önemli tek bir hatada tüm cüzdan bakiyeniz boşaltılabilir.