Kriptoda Ayı Mı Geliyor ?

Kriptoda Ayı Mı Geliyor ?

23 Kasım 2021

Kriptoda Ayı Mı Geliyor ?

Ünlü kripto para yatırımcısı ve yorumcusu Tone Vays yapmış olduğu açıklamada bitcoin için ayı dönemi uyarısında bulundu. Eğer aşırı bir patlama gerçekleşmez ise ayı piyasasının yakın olduğunu 2018 yılına benzer bir durumun yaşanacağını tahminlerine ekledi.

Kasım ayında gerçekleşen Blockchain Economy Expo 2021 fuarında konuşan Tone Vays şunları yatırımcılara aktardı. BTC önümüzdeki yıl içerisinde eğer 200 bin dolar veya 150 bin dolar seviyesinin altında kalırsa ayı piyasası beklenmiyor fakat bu noktalara çıkamaz ise bir düzeltme hareketi yaşanabilir dedi.

Eğer BTC böyle bir hızlı çöküş yaşamaz ise normal ağır bir çöküş görebilir bundan dolayı en çok etkilenen ağlardan biri de DE-Fİ ağı olarak görülmektedir. Dedi.Diğer kripto para türleri hakkında da çeşitli açıklamalarda bulunan ünlü yatırımcının ETH açıklaması özellikle şok edici oldu.

Ethereum için telefonunuzda bulunan başka bir uygulama açıklaması entersan olarak karşılandı. Beklenen patlamayı ve güncellemeleri le ortaya çıkan ETH yi pek de desteklemediği bu açıklamalardan anlaşıldı.

“Ethereum – eh, bu sadece telefonunuzdaki başka bir uygulama”

DE-Fİ ve NFT ler içinde açıklamalarda bulunan Vays çok güvenli olmadıklarını ve gelecekte bu projelerin kesinlikle bitcoin altyapısına bağlanacağından bahsetti. Gelecekte bu iki projenin ayakta kalacağı konusunda da şüpheleri olduğunu belirtti.

Tone Vays Kripto Tahmini

Kripto para birimlerin babası olan BTci çin ocak ayı tahmini 90 bin dolar ile 92 bin dolar arasında olacağını söyledi. 2023 ocak ayında ise bu tahminlerini güncelleyerek 125 bin dolar seviyesinden yukarıda olacağını söyledi. Yatırımcılar için bir bilgilendirme yapmak gerekirse şuan BTC 54 bin dolar seviyelerinde hareket etmektedir.

Kripto para dünyası enflasyon verilerine baktığımız zaman günümüz koşullarında bir çok ülke şuan aktif olarak enflasyon sorunu yaşamakta örnek olarak Almanya tarihinin en yüksek enflasyon verisi olan %4 seviyelerinde yer alırken Türkiye ise %19 seviyelerinde yer almaktadır. Bu noktada BTC enflasyonu ise şuan için sadece %1 seviyelerinde.Gelecekte El salvador gibi ülkelerin sayısını artacağını görebiliriz.

Kripto para dünyası her yeni gün yeni bir fırsat sunacaktır. Tepeden alımlar yaparak kendiniz ve yatırımınızı üzmeyin fırsatlar kollayarak emin adımlar ile ilerlemek her zaman en mantıklısı.