Kriptoda ATH Ne Demek ?

Kriptoda ATH Ne Demek ?

Kriptoda ATH Ne Demek ?

Kripto para ekosistemine yeni giriş yapan yatırımcılar için bilinmesi gereken temel kavramlardan biri ATH ‘dir. Kripto ‘da ATH Ne Demek All Time High yani Türkçe karşılığı ise Tüm zamanların en yüksek değeridir. Elinizde bulunan veya takip ettiğini token ve coin çıktığı ilk günden itibaren yapmış olduğunu en tepe noktasına ATH denmektedir.

ATH kavramı bir çok kripto para traderları için çizgi çekme noktasında en sık kullanılan noktalardan biridir. Traderların yapmış olduğu uzun vadeli analizlerde ATH noktaları her zaman göze çarpmaktadır. Kullanıldığı kavramlar en sonki ATH’si 2$ şeklinde olabilir.

Teknik Analizlerde ATH’nin Önemi Nedir ?

Kripto para alanında uzman ekonomist kişilere trader deriz. Traderlar çizdikleri grafiklere göre alım ve satım noktalarını tahmin edebilen kişilere denmektedir. All Time High en çok da traderların kullanmış oldukları teknik analizlerde karşımıza çıkmaktadır. Çünkü teknik analizlerde en sık kullanılan noktalardan biri coin veya tokenin yapmış olduğu son All Time High noktasıdır.

All Time High noktasından mutlaka her teknik analizden bir çizgi çekilir. Çünkü bu çizgi sizin ve traderlar için bir hedef olmaktadır. Eğer All Time High noktalarında geçilmeler yaşanırsa o token ve coin için artık yeni bir senaryo gündeme gelmektedir.

ATH’ler Yanıltıcı Olabilir Mi ?

Tüm zamanların en yüksek değeri her zaman olumlu sonuçlar veya tahminler vermez. Bu durumlar yeni çıkan tokenler için daha çok geçerlidir. Bitcoin ve Ethereum gibi değil piyasaya yeni giriş yapan coinler için aldatıcı olabilir. Çünkü piyasaya ilk giriş yapan coin twitter fenomenleri tarafından reklamı yapılabilir veya farklı alanlardan ilk haftalar yatırımcı çekebilir.

Bu yatırımcılarda genel olarak 3x veya 4x yaptıktıkan sonra tüm karını çeker ve bir anda sert düşüş yaşanır. Bu coin bir yıl veya iki yıl boyunca bu Tüm zamanların en yüksek değerini belki de hiç göremeyebilir. Bu sebeple yeni çıkanlar için ATH sizleri yanıltan bir argümana dönüş yapabilir. ATH’yi popüler veya bilinen coinler için daha geçerli ve kullanılabilir bir enstrüman olarak görmemiz gerek.