Kripto Paralar

Kripto Paralar

Kripto Paralar

İlk olarak  Satoshi Nakamoto’nun 3 Ocak 2009’da hayata geçirdiği bitcoin günümüzde tüm coinlerin belirleyicisi olarak kabul edilir. Pandeminin başlamasıyla birlikte popülerliğini kat kat arttıran kripto paralar önemli bir pasif gelir kaynağıdır. Son bir yılda bitcoinin 20 kattan fazla kazandırması insanların dikkatini çekerek insanlarda merak uyandırmıştır. Kripto para borsaları bugün yaklaşık 100 milyon kullanıcıya hizmet vermektedir ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Peki kripto para borsası nedir? İşte cevabı;

Kripto Para Borsası

Bitcoin ve ethereumun başlıca listeli oldukları ve içlerinde yüzlerce koin listelidir. Bu borsalar insanların kripto paralara yatırım yapması için aracı oldukları sistemlerdir. Kullanıcılar borsalara bakiye yüklemesi yaptıktan sonra listeli olan koinlerden dilediklerini seçip dilediklerine yatırım yapabilirler. Peki bu borsalar nasıl oluşturuluyor?

Kripto Para Borsa yazılımı

Tüm borsalar benzer yazılımları kullanmaktadır sadece arayüzleri ve temaları farklılık gösterebilir. Tabii bazı borsaların destekledikleri ağlar değişkenlik gösterebilir fakat başlıca bu ağlar şunlardır; BEP2, BEP20, ERC20, TRC20. Minimum 70.000 dolardan başlayan  bu yazılımlar kripto para borsalarının oluşturulması için büyük önem arz etmektedir.

İCO Satış Sistemi

İCO (Inıtal Coin Offering) olarak bilinen ön satış üzerinden proje ve arzına göre dikkat ederek fonlarına yatırım yaptığımız ve daha sonra borsalarda listelenmesini beklediğimiz koinlerin genel adıdır. İCO ekibin isteğine göre kendi sitelerinde veya başka sitelerde ön satışa sunulabilir. Bu ön satışlar sıra girip rastgele kura ile belirli bir miktarın alacağı ön satışlarda olabilir veya ekibin kendi oluşturdukları sitelerinden belirli faz veya aşama oluşturarak her faz veya aşamada fiyat artırımına gittikleri satış biçimidir.

BTC Sanal POS

Bir markete gittiniz ve örnek olarak alışverişiniz 250 TL tuttu. Ödemenizi bitcoin veya elinizde bulunan bir coin ile yapmak istiyorsunuz. BTC Sanal POS’a tam bu zamanda ihtiyaç duyuluyor. Ekranda bulunan kare kodu tarayarak ödemenizi dilediğiniz kripto para ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto Para Al-Sat Botu

Genelde üst düzey yatırımcıların belirli indikatörleri kullanarak al-sat yapmasını sağlayan bir yazılım botudur. Bu bot yatırımcının yazılımda kullandığı indikatörleri seçerek indikatörleri yorumlayarak alım ve satım işlemini gerçekleştirir. Bu yazılım botları her zaman kar getirecek diye bir kural bulunmamaktadır. Piyasadaki anlık sert hareketlerde bu al-sat botları da zarar ettirebilir. Bu yüzden bu botları kullanırken dikkatli olmakta fayda bulunmakta.