KMSpico Kullananların Kripto Cüzdanları Tehlikede Mi !

KMSpico Kullananların Kripto Cüzdanları Tehlikede Mi !

KMSpico Kullananların Kripto Cüzdanları Tehlikede Mi !

Windows işletim sistemini ve araçlarını orijinal hale getirmek için bir çok kullanıcı KMSpico programını kullanmaktadır. Program içinde barındırdığı anahtarlar ile dilediğiniz windows sürümünü orijinal hale getirebilmektedir. Son günlerde yaşanan kripto cüzdanlarının hacklenme oranında artış görülürken bir kısmı hack olayında sahte KMScpico programının sebep olduğu görülmüştür.

Kripto Cüzdanlarını ve kriptoları ele geçirmek isteyen siyah şapkalı hackerlar hangi yöntemi kullanarak bunları başardı ? KMSpico programın ne amaçla kullandılar inceleyelim.

Kripto Cüzdanlarını Nasıl Ele Geçirdiler ?

Bir çok windows kullanıcısının orijinal windowsa para ödemeden programlar aracılığı ile cihazlarını orijinal hale getirmek istediklerini çok iyi biliyorlardı. Burada mevcut programının logosu ve tasarımını bire bir kopyaladılar. Ayrıca programı yüklerken içerisinde koydukları bir virüs ile birlikte tüm bilgisayarlara sızmayı hedeflediler.

Windows kullanıcısı orijinal olmayan farklı sosyal medya veya sitelerden indirdiği program ile masum bir şekilde orijinal hale getirme işlemi yaparken arka planda virüs bilgisayara sızmış oluyor. Bu noktada truva atı şeklinde gizlice çalışan virüs tüm kripto para hesap bilgilerinizi internet ağı üzerinden karşı tarafa aktarmaya başlıyor. Son zamanlarda yaşanan dolandırıcılık olaylarının bir kısmı bu şekilde sahte programlar ile gerçekleştirildi.

2 Faktörlü Doğrulama Yapanlara Farklı Yöntem !

Siyah şapkalı hackerların ele geçiremedikleri iki aşamalı doğrulama yapan yatırımcıların hesaplarına da farklı bir tarife uyguladıkları görüntülendi. Program içinde yer alan farklı bir virüs bilgisayarınızdan gerçekleştirmekte olduğunu kripto transferi esnasında devreye girmektedir.

Kripto gönderimi için göndereceğiniz hesap adresini kopyaladınız ve gönderici adresi alanına yapıştırmak istediğiniz anda bu virüs devreye giriyor ve kendi cüzdan adresini o alana yapıştırıyor. Yani sizlerin göndermek istediğiniz adres yerine kendi adreslerine aktarım yapmaktadır. Burada dikkatli bir şekilde en azından son beş altı haneyi tekrardan kontrol etmek gerekmektedir. Bu şekilde doğru adrese kripto para transferini gerçekleştirebilirsiniz.