Haftanın En Çok Kazandıran 3 Kriptosu

Haftanın En Çok Kazandıran 3 Kriptosu

Haftanın En Çok Kazandıran 3 Kriptosu

Kripto para dünyasına ilgi her geçen gün biraz daha artmaya devam etmektedir. Kripto paralar ekonomi sektörünün en önemli bileşenleri arasında kendisine yer buldu gelecek kripto para birimleri olarak şekillenmeye devam etmektedir. Her gün yeniş kripto para birimi kendisini borsalarda sergilenirken bulmaktadır. BTC ve ETH ye göre bir çok altcoin kendisine daha iyi göstermektedir. Birden fazla sıfır atarak yatırımcıya kazanç sağlamaktadır. 

Bu aralar kripto para dünyasında popüler olan isim ise son bir yıla göre %92212581’i geçen artış ile Shiba Inu’dur (SHIB). Eğer bir yatırımcı geçen aylarda bu coini cüzdanına ekleseydi ve bu miktar 1000 dolar civarı olsaydı herhalde şuan istifasını vermiş ve milyoner olmuştu. Bu coin bir çok büyük kripto paraya göre oldukça fazla değer kazandı. Bunun destekçilerden biri de haliyle Elon Musk oldu.

Büyük kripto borsalarına göre geçtiğimiz aylarda en çok yatırımcıya kazanç sağlayan coin Shiba oldu ve bu artış gelecek dönemlerde de devam etmesi beklenmektedir. Fakat aynı artış neden se kripto para birimleri arasında sevilen ve Elon’un destekçisi olduğu ayrıca elinde tuttuğu Doge olamadı.

DogeCoin Neden Yükselmiyor ?

Doge coin Shiuba gibi yükselmesi beklerken iki noktada şuan sıkıştı ve işlemlerine yatay seviyelerde devam etmektedir. Bir çok yatırımcı Elon’un elinde tuttuğu ve ileride Uzaya çıkaracağını açıkladığı dogeyi şuanlık yükselmesini beklemiyor. Yatay seviyelerine hala devam etmektedir. Bakalım ilerleyen dönemlerde dogede oluşan bu sakin duruş değişecek mi ?

Dogecoin bir eğlence amaçlı oluşturulan meme tokendir. Herhangi bir amacı yoktur aslında kripto para dünyası ile dalga geçmek için oluşturulmuş fakat bazı güçlü eller tarafından ilk ona girmeyi başarmış bir coindir.

Bir çok yeni açılan kripto borsası üç coin türünü kullanarak işlem yapmaktadır. Bunların ikisi baba coin olan BTC ve ETH olurken üçüncü coin ise neredeyse herkesin elinde bulunan dogecoin . Dogecoin ilerleyen yıllarda tüm dünya züerinde aktif bir şekilde ödeme aracı olarak kullanılması beklenmektedir.

Yatırımcıların bir çoğu ellerindeki dogeyi şuanlık hold olarak tutmaktadır. Fakat gelecek yıllarda bu doge artışı sayesinde durum tam tersine dönebilir.