Güney Afrika Üniversitesi ‘den Kripto Dersleri !

Güney Afrika Üniversitesi ‘den Kripto Dersleri !

Güney Afrika Üniversitesi ‘den Kripto Dersleri !

Güney Afrika’da yer alan bir üniversite olan Cape Town Üniversitesi , ekim ayının sonundan itibaren blockchain teknolojisi ve kripto para birimi derslerini öğrencilerine vereceğini açıkladı. Cape Town Üniversitesi , bu kurs için 700 dolara yakın bir ücret talep etmektedir. 6 Hafta sürecek olan bu kurs sonunda başarılı olan öğrencilere yasal anlamda da bir sertifika verilecekmiş.

Kripto Para Dünyası Daha İyi Anlaşılmalı !

Cape Town Üniversitesinin resmi web adresinden yapmış olduğu açıklamada ” 6 haftalık kursu başarıyla bitiren öğrenciler “blockchain teknolojisinin mevcut finansal sistemlere nasıl uyduğunu anlayarak” okuldaki kursu tamamlayacaklar. Ayrıca “ BTC ETH ve diğer kripto para birimleri gibi uygulamaların nasıl etkili olarak kullanılacağı” konusunda bilgileri öğreneceklerdir. Verilecek olan kursa kayıt yaptıran öğrencilerin kurs sonrası kripto para dünyaı hakkında daha çok araştırma yapması ve tez yazması beklenmektedir. bununla birlikte Güney Afrika ülkesi için ekonomik olarak kalkınma yolunda da araştırma yapmaları istenecek.

6 Haftalık Kursun Avantajları !

Kripto para kursu verecek olan güney Afrika ülkesine ait olan üniversite. Kısa olarak açılan kursun önemini şu sözler ile belirtmektedir.

Artık sadece kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi olmak yeterli değil. Kripto varlıkları ve blok zincir teknolojilerinin benzeri görülmemiş oranlarda büyümesiyle, profesyonellerin finans endüstrisindeki en son gelişmelerin finansal sistemin şimdiki ve yakın gelecekte nasıl temelden değiştireceğini analiz etme ve anlama becerisine ihtiyacı var.

Dünya’da bu kurs hizmetini veren ilk üniversitelerden biri olan Afrika Cape Town Üniversitesi , insanlar kripto para hakkında bilgiler edinmek istiyor. Bu noktada bu eğitimi verebilecek en iyi kurumlar üniversitelerdir. Bizlerde öğrencilerimize bu eğitimi vermek için buradayız. dedi.

Kurs ücreti yaklaşık olarak 4500 TL civarında . Öğrenciler ücret ödemesi yaptıktan sonra 6 haftalık bir krus programına dahil oluyorlar. Kurs programında blockcahin teknolojisi yer almaktadır. Katılım sağlayan öğrenciler 6 hafta boyunca bu teknoloji hakkında eğitimleri tamamlarlar ve sonunda Güney Afrika sınırları içerisinde geçerli olan bir sertifikaya sahip olurlar. Artık yasal olarak bu kursu almış öğrencilerdir.

Krpto para teknolojisi artık her yerde karşımıza çıkmaktadır.