Google’de En Çok Aranan Kripto Borsası Belli Oldu !

Google’de En Çok Aranan Kripto Borsası Belli Oldu !

Google’de En Çok Aranan Kripto Borsası Belli Oldu !

CasinoGuide şirketi tarafından Amerika merkezli olarak gerçekleştirilen çalışma sonrası Google arama motoru üzerinde en çok aranan kripto para borsaları belli olmuş durumda. Yapılan çalışmada ilk sırada bulunan Coinbase ikinci sırada bulunan Robinhood’a çok büyük bir fark attığı görüldü.

Anket çalışmasının genel sonuçlarını aşağıda belirttik. Bu çalışmada en çok şaşırtan nokta ise Gate, Binance gibi borsaların listede yer almamaları oldu. Belki mobil uygulama olarak daha çok bu borsaların tercih edilmesi bu sonucu çıkaran en büyük etkenlerden biri olabilir. Çünkü Binance gibi kripto para alım satım borsaları genel olarak mobil uygulamaları ile işlemler gerçekleştirmektedir.

En Çok Aranan Kripto Para Borsaları

  Coinbase, 5,780,000 (kez arandı)

  Robinhood, 2,400,000

  Kraken, 2,030,000

  eToro, 1,830,000

  Gemini, 1,830,000

  Blockchain, 1,810,000

  Wazirx, 853,000

  Indodax, 663,000

  Kucoin, 659,000

  WeBull, 609,000

Kripto Para Borsa Aranma Hacimlerinin Analizi

Açıklanan listede bulunan kripto para borsaları genel olarak en çok aranan hacime sahip borsalar olarak karşımıza çıktı. Burada en büyük çıkış yakalayan ve durmadan hacmini arttıran borsa CoinBase bizi şaşırtmaya devam ediyor. Reddit tarafından desteklenen fakat sadece ABD kullanıcıları tarafından aktif olarak kullanılan Robinhood kripto para borsası da ikinci sırada yer almakta.

Gelecek yıllarda kolay erişimi ve güzel tasarımı ile birlikte Coinbase borsasının hangi noktaya kadar geleceğini merakla bekliyoruz. Paribu , Bitexen ve BTC Türk gibi borsaların google aranma hacmi olan listede yer almaları şuan lık bizi şaşırtmadı çünkü %90 üzerinde yerli yatırımcı tarafından aktif olarak kullanırken henüz yabancı yatırımcılar için popüler halde değil.