Google ve Bakkt Ortaklığı Ne Anlama Geliyor ?

Google ve Bakkt Ortaklığı Ne Anlama Geliyor ?

Google ve Bakkt Ortaklığı Ne Anlama Geliyor ?

2018 yılında kurulan Kripto Para Varlık Şirketi olan Bakkt , Google ile bir ortaklık kurduklarını sosyal medya hesaplarından ve web sitelerinden duyurdu. Google ve Bakkt arasında kurulan bu ortaklığın temel amacı kripto para birimlerini tüm Dünya’ya tanıtmak ve kullanım ağını genişletme çabasıdır. Ayrıca yapılacak ödemelerinde çeşitlendirilmesinde olanak ve imkan sağlamaktır.

2018 yılında Intercontinental Exchange tarafından New York merkezli olarak kurulan Bakkt klasik bir kripto para borsası aracıdır. Kripto paraların gönderilmesi ve alınmasında , takas yapılmasına veya saklanmasına imkan sağlayan binance, paribu gibi bir kripto para borsasıdır.

Win – Win Anlaşma

Bakkt borsasını kullanan yatırımcıların sanal Bakkt Visa Banka Kartlarını Google Pay de kullanmasını sağlayacak. Google pay kabul eden ve onay veren tüm kurum ve firmalardan alış veriş yapabilecekler. Ayrıca bu alış verişleri kripto para olarak farklı bir para birimine dönüştürme koşulu ile yapabileceklerdir. Burada google kendi sektörü içerisinde kripto ödeme yöntemi eklemek gibi bir düşüncesi olduğunu göstermektedir.

Bu anlaşmada Bakkt google sayesinde yatırımcı sayısını ve kart sayısını arttıracaktır. Google ise bulut sistemini kullanması için Bakkt’ı ikna etmiş durumda. Artık Google Cloud kullanacağını açıklayan Bakkt tüm yazılımları ve güncellemeleri Google cloud üzerinden yapacaklarını bildirdiler. Ayrıca Google Cloud ile ortaklık yapılması ile birlikte Bakkt’ın platformunun daha yenilikçi hale getireceği beklenmektedir.

Bakkt CEO’su Gavin Michael

“Bu ortaklık, tüketicilerin dijital varlıklarından gerçek zamanlı, güvenli ve güvenilir bir şekilde yararlanmalarını sağlamak için Bakkt’ın dijital varlık pazarındaki güçlü konumunun bir kanıtıdır.”

Bakkt bu alanda google pay ekleyen en son şirket olarak göze çarpmaktadır. Bundan önce bitcoin ödeme hizmetini yapmakta olan Bitpay Amerika’da yaşayanlar için google pay’ı sistemlerine eklemişti. Ayrıca en büyük firmalardan biri olan coinbase de ağustos ayında google pay ve apple pay sistemlerine entegre etmişti. Bu noktada google gelecek dönemlerde de bir çok kripto para firması ile anlaşmalar imzalamak istiyor olabilir. Gelişen kripto para teknolojisinde kesinlikle geride olmak istemedikleri bu anlaşmalar ile birlikte göze çarpmaktadır.

Kripto para dünyasından şimdilik bu kadar..