Fransa’nın En Çok Yatırım Yaptığı Coinler !

Fransa’nın En Çok Yatırım Yaptığı Coinler !

Fransa’nın En Çok Yatırım Yaptığı Coinler !

Paris La Défense’de bulunan bir kripto para araştırma kurulu tarafından yapılan araştırmada geçen yıl içerisinde en çok alınan kripto para birimleri belli oldu. yaklaşık 100 bin kişinin takip ettiği Linkedin profilinde paylaşılan habere göre KPMG ( Ulusal Araştırma Kuruluşu ) yatırım alan coinleri sıraladı. Listede bitcoin , dogecoin ve shiba üst sıralarda kendine yer edinmiş durumda.

Fransa’da yaşayan para yatırımcılarının üçte birinin kripto paraya yatırım yapmayı düşünürken bu yatırımcıların tercihi daha çok meme tokenler tarafında yoğunlaştığı raporda ortaya çıktı.

Fransa’da Kim Ne Alıyor ?

Fransız kripto para yatırımcılarının %49 ‘u kripto paranın güvenli gemisi olan Bitcoin almayı tercih ediyor. %29’lık kesim ise Ethereum tarafında yer almaktadır. Ayrıca Fransa’da hisse senedi yatırımcılarına göre kripto para yatırımcılarının oranı daha fazla olarak belirlendi.

Ayrıca cinsiyet olarak dijital varlıkların alım oranlarına göre Fransız erkekleri daha çok kripto para alanında yatırımlarına devam etmektedir.

Kripto para yatırımcısı olmayan kesimin en büyük endişesi ise bu alanın hala yasal olarak bir zemine oturtulamadığı oldu. Her iki insandan biri bu sebep ile kriptoya çekimser bir şekilde yaklaşmaktadır.

Meme token tarafında ise yatırımcıları nen çok takip ettiği, etkileşimde bulunduğu ve tweet attığı tokenler ise Shiba ve Doge olarak belirlenmiş durumda. Burada bol kazançlar olduğu düşüncesi ile yatırımcılar bu alanda yoğunlaştı.