Fractal NFT Nedir ?

Fractal NFT Nedir ?

Fractal NFT Nedir ?

Twitch kurucu ortağı olan Justin Kan ve bununla birlikte farklı yatırımları olan bir kaç kişi ile birlikte oyun merkezli NFT satışlarının yer alacağı bir pazar kurdular. Fractal adını verdikleri bu NFT pazarı daha çok video oyunların alanı olarak tasarlanmış durumda.

30 Aralık 2021 tarihi ile resmi olarak yayına giren Fractal oyunlar için avantaj sağlayacak ekipmanlar için önemli bir NFT satış pazar yeri olma hedefi bulunmaktadır. Bilinçli bir alım satım hizmeti ve oyun geliştiricileri için güvenli bir ortam olarak kendini tanıtmaktadırlar. Bir çok oyuncu ve oyun geliştiricisi bu alanda kendilerine ait kategorilerde satış ve alım işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştireceklerdir.

Kimlerle Ortaklık Kuruldu ?

Fractal şuan için üç oyun ile ortaklık kurmuş durumda. Bu oyunlar Aurory: Solana Play-2 , Genopets ve Solchicks. Oyunlar genel olarak solano tabanlı olması ile NFT ağı içerisinde uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Ayrıca ATLAS gibi büyük bir oyunun SOLANO ağını kullanması acaba ilerleyen dönemlerde bir ortaklık ortaya çıkar mı soru soru işareti.

Şirket bir çok ülkede yeni ortaklık kurmak isterken yaşadıkları bazı sorunları da dile getirdiler. Özellikle Ukranya’da bulunan ve alanında uzman kişiler tarafından geliştirilen bir yazılım şirketi vardı. Oyun alanında yeni bir projeyi sahaya sürecekken Fractal ekibi iletişime geçti ve NFT olarak pazarlarında paylaşma teklifini sundu. Anlaşmalar yapıldı duyurular gerçekleşti fakat oyunu bekleyen binlerce insan oyunun NFT alanına girmesine karşı çıktı ve anlaşma iptal edildi.

Fractal Hacklendi Mi ?

Fractal projesi lansman gerçekleşeceği gün Discord sunucularında bulunan bir bot esrarengiz bir şekilde saldırıya uğradı. Yaşanan saldırı sonrası lansman oldukça fazla zarar gördü. Discord kanalında olan bitenin farkında olmayan yatırımcılar sahip oldukları token ve coinleri koruma altına almaya çalışırken soyuldu. Küçük bir harf kurnazlığı ile yaklaşık 154,000$ bir soygun yapan kişi kayıplara karıştı.

Yatırımcılar tarafından tepki toplasa da yatırımcıların yaşamış olduğu kayıpları kendileri karşıladı ve lansmanı gölgede bırakmayacak bir şekilde yeni NFT pazar yerinin duyurusunu gerçekleştirdiler. İlerleyen dönemlerde yeni sponsorluklar ve anlaşmalar ile bakalım hangi noktaya ilerleyebilecekler.