Faucet Kripto’da Ne Anlama Gelir ?

Faucet Kripto’da Ne Anlama Gelir ?

Faucet Kripto’da Ne Anlama Gelir ?

Faucet İngilizce’ den dilimize musluk olarak çevrilmiştir. Faucet Nedir ? sorusunun cevabı basit olarak insanları kripto varlıklara çekmek için geliştirilmiş bir ödül sistemidir. Belli görevleri yaptıktan sonra sizlerin cüzdanlarına ödül olarak kripto varlık aktarılmaktadır. Tüm bu sisteme de Faucet (Musluk) adı verilmiştir.

Bu sistem ilk olarak bazı web siteler tarafından kripto para dünyasını insanlara anlatmak ve yatırım yapmalarını sağlamak için geliştirildi. Hatta Bitcoin’in şuan da Dünya’da en çok kullanılan dijital varlık olma nedenleri altında da Faucet sistemi yatmaktadır. Bitcoin ilk piyasa çıktığı dönemlerde insanlara ödül olarak Satoshi dağıtmakta idi. Bu şekilde büyümesinin ve bilinirliğinin önü açıldı.

Faucet Sistemi Artık Borsalar’ da !

Kripto paraların popülaritesinin artması sonucu artık bir çok yerel ve global alanlarda yeni borsa siteleri açılmaktadır. Rekabetin hat safhalarda olduğu bu dönemlerde borsa siteleri de yeni kullanıcılar kazanmak için Faucet sistemini kullanmaktadır. Burada son olarak kripto piyasasına hızlı bir giriş yapan crypto.com örneğini kullanabiliriz.

Kendi havuz sistemini oluşturan şirket her 24 saat içinde tekrardan başlayan ödüller vererek yatırımcılarını kendine çekmeyi hedeflemektedir. Burada verdiği görevleri yaptığınız taktirde farklı adetlerden oluşan elmaslar kazanıyorsunuz. Elmasların sayısı görevlerin zorluğuna veya kolay olma durumuna göre değişim göstermektedir. Belli sayıda elmas sayısına ulaştıktan sonra da Faucet sistemi sizlere kullandığınız kripto para borsasının token’ini hediye ediyor. Bu token değeri şuan için 0,35 $ seviyelerinde. Uzun vadede bir Binance gibi olursa en iyi ihtimalle 600$ları görebilir.

Kripto varlıklar konusunda hiç bir yatırım yapmadan bilgi edinmek ve kazanmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir sistemdir. Belki buradan bir on yıl önce bu sisteme başlamış olsaydık farklı durumlar içinde olabilirdik. Fakat şuan için bu sistem çok büyük kazançlar elde etmek için bir araç değil. Sadece bir kaç görev yaparak günde bir kaç dakikanızı harcamanız karşılığında alabileceğiniz küçük yumurtalar şeklinde düşünülebilir.