FED Kararı Piyasayı Nasıl Etkileyecek ?

FED Kararı Piyasayı Nasıl Etkileyecek ?

3 Kasım 2021

FED Kararı Piyasayı Nasıl Etkileyecek ?

FED faiz toplantısını gerçekleştirdi. Fakat kararlar 3 Kasım Saat 21.00 tarihinde açıklanacak. Bir çok yatırımcı açıklanacak karar doğrultusunda piyasada panik içerisinde kaldı.

Altın gümüş ve kripto para borsaları yatay seyirde devam ederken . bir çok yatırımcı elinde kriptoları bozup nakit olarak akşam alınacak fed kararını beklemektedir. FED kararı sonrası kripto paralarda oluşacak sert hareketlerden kaçınmak isteyen yatırımcılar nakit olarak beklemeye devam etmekte.

FED şuanlık için faiz indirimine gitmeyi beklemiyor. Tüm dünyada faizlerin fazla olması ve enflasyonun yüksek olması kafalarda soru işareti bırakmaya devam ediyor. Genel olarak alınan kararlar akşam 21.00 gibi duyurulacak ve tüm dünyada yatırım yapan bir çok yatırımcı hareketlerini bu karara göre şekillendirecektir.

FED Ne Karar Verecek ?

Enflasyon oranlarının beklenenin aksine kalıcı olacağına dair içeriden gelen mesajlar çoğunlukta. Bakalım FED bu kararı akşam saatlerinde doğrulayacak mı ?

FED başkanı powell şuan faiz indirmek için doğru zaman olmadığını biraz daha sabır etmek gerektiğini açıklamalarında söylemişti.

Kriptocular Ne Yapmalı

Kripto para ticareti yapan bir çok yatırımcı akşam açıklanan kararı son dakika şeklinde beklemektedir. Bir çok yatırımcı nakitte kalmayı tercih ederken dip noktalardan alım yapan yatırımcılar ise işlemlerine olduğu gibi devam etmektedir. Çünkü maliyetlerinin düşük olması sebebi ile alınacak kararın çok etkili olmayacağını zaten dipten alım yaptıkları için bekleme oldukları bildirdi.

Peki panik satışı yapmamak için neler yapılabilir. Bu noktada nakite geçmeyi tercih edebilir veya akşam saatlerine göre elinizde bulunan kriptoların belli kısmı satılıp kalan kısmı ile yola devam edilebilir. Ayrıca açık olan işlemlerinizde kesinlik stop koymak gerektiğini de belirtmek isterim. Her zaman tedbiri elden bırakmamak gerek.

 kriptocular bu piyasa gidişince oldukça dikkatli olmaları gerekmektedir. Bitcoin her ne kadar bağımsız bir para birimi olmak iste de malesef güney afkrikada yer alan aboula kabilesinde çıkan yangından bile etkilenmektedir. İlerleyen yıllarda bu sorun da ortadan kalkar umarız.