Ethereum ile Oturum Aç Mı ?

Ethereum ile Oturum Aç Mı ?

Ethereum ile Oturum Aç Mı ?

İnsan hayatı boyunca bir çok yeni web siteye üye olmaktadır. Bunda gerekçe olarak örneğin yemek siparişinde bulunmak , internetten alış veriş yapmak veya herhangi bir siteye giriş yapmak için üye olmamız gerekmektedir. Bir çok insan bu üye olma sürecinden kolayca kaçmak için facebook hesabı ile giriş yapmak istiyor.

Bu noktada geçen yıl başlayan Facebook davası akıllarda soru işareti bırakmaktadır. Facebook tüm kullanıcı kimliklerini 3. şahıslara ile paylaşmış ve insanların siyasi görüşlerini kontrol altına almak için algoritmalar kullanmıştı. Bu durumun tespitinden sonra Facebook hakkında bir çok dava açılmış ve Facebook kurucusu Mark Z. hakim karşısına çıkmak zorunda kalmıştı. Ethereum ise tüm bu bilgilerinizin paylaşılması ve üye olma zorluğunu ortadan kaldırmak için yep yeni bir yöntem getiriyor.

Ethereum ile Giriş Yap !

Yeni bir site ile karşı karşıya kaldığımız zaman üye olma mecburiyetimiz ortaya çıkabilir. Fakat bilgilerimizin 3.şahıslar ile paylaşılıp paylaşılmayacağı konusunda yüzde yüz güven hissetmiyoruz. Bu noktada artık Facebook ile üye ol veya google ile üye ol gibi kavramların yanına ek olarak Ethereum ile üye ol seçeneğini göreceğiz. Spruce Systems tarafından geliştirilen projede artık ethereum cüzdanı aracılığı ile web sitelere üye olabileceğiz. Ayrıca giriş işlemlerini de ETH cüzdanları ile yapabileceğiz.

Şimdi bir çok kullanıcı evet eth cüzdanım var fakat bu cüzdan da ne isim ne de soy isim bilgim mevcut diyebilir. Nasıl olacak soruları kafanızda dolaşmakta olabilir. Bu noktada ise tüm kontrol sizde olduğunu hissedebilirsiniz. İster ETH cüzdanınıza sadece isminizi eklersiniz isterseniz de tüm bilgilerinizi kayıt edebilirsiniz. Tüm kontrol sizin elinizde. Bu şekilde 3 tekil şahıslarla bilgilerinizin paylaşımı konusunda güven sorununuz var ise artık ETH güvencesi ile bu sorunu aşmış olabiliriz. Ayrıca tüm bilgileriniz tüm üye olduğunuz web siteler ile paylaşılmayacaktır. Sizin belirlemiş olduğunuz web siteler ile belirlemiş olduğunuz bilgiler paylaşılacaktır.

Ne Zaman Yeni Sistem Çalışmaya Başlayacak ?

Geliştirici firma tarafından açıklanan bilgilere göre şuan daha başlama aşamasında yer almaktalar. İlerleyen zamanlarda daha fazla denemelerin yapacağını belirttiler.