Ethereum Madencilik Havuzu BeePool Kepenkleri Kapatıyor !

Ethereum Madencilik Havuzu BeePool Kepenkleri Kapatıyor !

28 Eylül 2021

Ethereum Madencilik Havuzu BeePool Kepenkleri Kapatıyor !

Hashrate bakımından avrupa ve asyanın en büyük dördüncü madencilik havuzu olan BeePool, ilerleyen dönemlerde artık Ethereum için havuz görevi yapmayacağını açıkladı. Bundaki en büyük etkenlerden biri bu havuzun Çin’de yer alması oldu Çin Merkez Bankasının yaptığı açıklama sonrası bir çok borsa yeni üye almazken havuzlarda yavaş yavaş kapanma kararı alıyor. Çin Merkez bankası artık ülke içinde kripto faaliyetlere yakın zaman içerisinde izin vermeyeceği söylemişti.

Son Gün 15 Ekim

Hashrate açısından en çok kullanılan ve sistemde mevcut durumu açısından dördüncü sırada yer alan Beepool faaliyetlerine 15 Ekim de son verecek. En çok kullanılan sistemler sırasında Beepool dördüncü sırada yer alırken liderlik koltuğunda Ethermine yer almaktadır.

Ethermine liderlik koltuğunda yer alırken spark pool ardından gelmektedir. Bir çok kripto havuzu yer aldığı sistemde beepool ilk kapanma kararı veren olan havuz oldu. BeePool yaptığı açıklama da :

“Sevgili kullanıcılar:

 En son Çin Merkez Bankasının açıklamış olduğu politikalara cevap olarak, düzenli bir çıkış için iyi bir iş çıkaracağız. BeePool’un aldığı önlemleri aşağıdaki gibidir:

       1. En yakın zamanda geçerli olmak üzere, yeni kullanıcıların kaydı ve alt hesapların eklenmesi askıya alınacaktır.

       2. Tüm madencilik erişim sunucuları, 15 Ekim 2021, Pekin saatiyle 23:59’da çalışmayı durduracak;

       3. Düzenli çıkış aşamasındaki gelir normalde oluşturulur ve ödenir, ancak yine de makinenin çalışmasını etkilememek için önceden geçiş yapmanız önerilir;

       4. Tüm bakiye, kapatmadan sonra işlem ücreti düşülmesinin ardından ödenecektir;

       5. Alt hesap bir adrese bağlı değilse, lütfen en kısa zamanda bağlayınız. 31 Ekim 2021, Pekin saatiyle 23:59’dan itibaren bağlı değilse, bunu bir feragat olarak değerlendireceğiz ve uygulama desteği dahil para çekme kanalını ve kullanıcı etkileşim sayfasını kapatacağız.

       Son 4 yılda BeePool’a verdiğiniz destek için teşekkür ederiz”

Borsalarda da Durum Aynı

Çin Merkez bankasının yapmış olduğu açıklama sadece kripto para havuzlarını vurmadı . Ketum bir tavır takınan Çin Merkez Bankası kripto para borsalarını da vurdu. Binance ve Huobi kripto para borsaları artık çinli üyelere hizmet vermeyeceklerini açıkladı. Bu noktada kullanıcılar farklı yeni borsalara gizli bir şekilde kullanıma geçebilir.