Elon Musk’dan Yeni Bitcoin Açıklaması !

Elon Musk’dan Yeni Bitcoin Açıklaması !

26 Eylül 2021

Elon Musk’dan Yeni Bitcoin Açıklaması !

Kripto para dünyasına yön veren isimlerinden Elon Musk yeni yaptığı açıklamalar ile birlikte Kripto Para Borsasına yön vermeye hazırlanıyor. Elon Musk’ın Doge Coin ile gelen heyecanlı atakları bir çok yatırımcı tarafından sevinçle karşılanırken böyle deli bir karakterin absürt tweetler atacağını ilk zamanlarda çoğu insan tahmin etmemişti. Yaptığı spekülasyonlar ile birlikte yatırımcıları bir sevindiren bir hüzünlendiren Elon Musk yeni açıklaması ise olumlu yönde olacağına benziyor.

Elon Kripto Para Dünyasında Ne Yapmıştı !

Elon Musk Tesla araçlarına üreten şirketin ve SpaceX adında uzaya roket gönderen bir şirketin sahibi. Bu noktada herhangi bir sorun yok. Bir gece yarısı bu projelere nasıl kaynak sağlarım diye düşünen Elon çözümü kripto para dünyasında buldu. Para kazancı sağlamak için bir olumlu bire olumsuz haber akışı sağlayan Elon Musk spekülasyonlar eşliğinde karını Tesla’dan fazlaya çıkarmış durumda.

Özellikle Doge coin üzerine atmış olduğu tweetler sayesinde milyon dolarlar kazanan Elon Musk bu sektröden ayrılmayı pek de göze almıyor. Tesla araçlarının satışı konusunda attığı Bitcoin ile Tesla alınacak tweeti bitcoinde çok büyük yükseliş tepkisine neden olmuş ve bu haber yatırımcılar tarafından çok hoş karşılanmıştı.

Fakat bundan bir kaç ay önce Tesla’yı artık Bitcoin ile satmayacağını belirten Elon Musk aynı şekilde bir gece yarısı sert bir düşüş ile yatırımcıları çılgına çevirmişti. Gece 01:00 sularında attığı tweet nedeniyle Türkiye’de uyuyan bir çok insan sabah uyandığı zaman kripto para borsası ndaki cüzdanlarında çok büyük kayıplar görmüş ve Elon Musk’a köpürmüştü. hatta bir çok grup artık Elon Musk’ın kripoto para borsasına yön vermeyi ve spekülasyonlar yapmasını bırakması konusunda tepkisini göstermişti.

Şuan da ise dün yaptığı açıklamada ilerleyen günlerde tekrardan TESLA araçlarını Bitcoin aracı ile satın alınabileceğini belirten bir tweet paylaştı. Bu da Bitcoin için acaba etkisi ne kadar çok olacak diye soru işareti yaşatmış durumda.Bir çok yatırımcı bu durumun netleşmesi halinde BTC ‘nin 100K$ hedefine gitmesi için bir vesile olacağını belirtmektedir. İlerleyen günlerde Elon Musk yapacağı açıklamalar ile beraber durumu daha da netleştireceğine benziyor.