Elon Musk’dan Çin Açıklaması !

Elon Musk’dan Çin Açıklaması !

29 Eylül 2021

Elon Musk’dan Çin Açıklaması !

Çin Merkez Bankasının yapmış olduğu kripto para açıklamasından sonra Bitcoin’de düşüş yaşanmış ve Çin Merkez Bankası aldığı karar doğrultusunda kripto para faaliyetlerine son vermiştir.

 

Kripto Para dünyasında popüler bir isim olan Elon Musk Çin’in neden böyle bir karar aldığını açıkladı.Ünlü kripto para yatırımcısı ;

Sanırım kripto temelde merkezi hükümetin gücünü azaltmayı hedefliyor ve bundan hoşlanmıyorlar, benim tahminim bu. Biliyorsunuz, hükümetler elini kurabiye kavanozundan uzak tutup para veri tabanını düzenleyemediğinde bundan memnun olmazlar.”  

twitterdan bu açıklamayı yayımladı. Bu noktada Çin’in blockchain teknolojisinden korktuğunu açık açık belirten Elon Musk kripto para dünyasına yatırım yapmaya devam ediyor. Kripto para dünyası içinde bir açıklama yapan Elon Musk

“Büyük bir kripto para uzmanı olduğumu söyleyemem. Kripto para biriminde bir miktar değer var. Mesih’in ikinci gelişi gibi olduğunu düşünmüyorum…Umarım para sistemindeki hatayı ve gecikmeyi azaltır.”

dedi. Kripto para dünyasında normal banka sistemlerinin yavaşlığını ve eksik hatalı işlemlerini ortadan kaldırmak isteyen bir çok proje mevcut. Bu projeler sayesinde bankacılık ve merkeziyetçi para sistemini devre dışı bırakma çabaları oluşmaktadır. Kripto para dünyasının bu amacı Çin’in merkeziyetçi tutumunu tedirgin etti ve bir çok kripto para borsalarının kapatılması işlemini başlattı.

Ayrıca yapmış olduğu açıklamada kripto para borsalarının yanı sıra, kripto para havuzları ve mining işlemlerininde sona erdirilmesini istedi.

Elon Musk’ın Kripto Para Dünyasındaki Önemi !

Kripto para dünyasındaki önemli isimlerden biri olan Elon Musk bir çok otorite tarafından kripto para borsalarındaki spekilasyonları sebebi ile eleştiri yağmuruna tutulmaktadır. Bu eleştirileri göz ardı eden Elon Musk kripto para hakkında açıklamalar yapmaya devam etmektedir. Özellikle dogecoin ile bu serüveni hızlandıran Elon Musk sadece komedi amaçlı kurulan coini 1000x yaptırmış durumda. Ara ara Twitter üzerinden kullanıcılara coin önerileri yazan Elon Musk bir çok kripto yatırımcısının takip ettiği isimler arasında yer almaktadır.

Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar yatırımcıları ikiye bölmüş durumda. Bir çok yatırımcı bu twitleri kriptonun geleceği için önemli olduğunu belirtirken. Bir çok yatırımcıda kripto para borsası nda oynaklığa ve spekilasyonlara sebep olduğunu belirtti.