ETH Mining Nedir ?

ETH Mining Nedir ?

ETH Mining Nedir ?

Ethereum kripto para dünyasında bitcoinden sonra en çok işlem gören ve değerli olduğu kabul edilen bir kripto para birimidir. Ethereum kripto parası akıllı sözleşmeler ile beraber kripto para dünyasında adından sıkça söz etmektedir. Getirdiği yenilikler ve güncellemeler sayesinde Bitcoin’i geçecek mi haberleri bile dolaşımda yer almaktadır.

Geçen yıl 300 dolar civarından 4 bin dolar civarlarına kadar yükseliş göstermiş bir coin olarak mining işlemlerinde de şuan da ilk sırada yer almaktadır.

Mining kavaramı bir önceki makalemizde de açıklamış olduğumuz gibi internet ortamında fiziki karrtlar ile birlikte sisteme katmış olduğunuz güce karşı verilen para işlemidir. Bu noktada sistem ile hem gücü hem de ekran kartını paylaştığınız için sistemde işlemlerini sizin üzerinizden gerçekleştirir. Bu noktadan sonra da ETH sizlere teşekkür anlamında belli miktarda ödeme gerçekleştirir.

ETH Mining Nasıl Yapılır ?

Ethereum mining işlemi için önce elimizde fiziki olarak ekran kartları bulunmak zorundadır. Tek adet te olabilir veya birden fazla kart ile de bu işlemi yapabilirsiniz. Kartların ne kadar verimli olduğunu google üzerinden araştırarak öğrenebilirsiniz.

Kart ve gerekli ring sistemi kurulduktan sonra belli bir havuza bağlanmanız gerekmektedir. Bu havuzlar yaptığınız işlemler doğrultusunda sizlere ödeme gerçekleştirmek için kurulmuştur. Ethermine , binance gibi havuzlar kullanarak kazım işlemlerini başlatabilirsiniz.

Kazım işlemleri başladıktan sonra sisteminiz sürekli açık olacak ve sisteme katkıda bulunacaktır. Günlük olarak kartlarınız gücüne ve mh değerine göre sistem size ETH ödeyecektir. ETH değeri ve dolar kuru sürekli yükseldiği düşünüldüğünde win win bir ortam oluşmaktadır.

Havuzdan Parayı Nasıl Alacağım ?

Bu aşamada hangi havuzu kullandığınız çok önemlidir. Örneğin binance havuzu parayı günlük olarak hesabınıza yatırmaktadır. Oradan da paranızı kolayca spot cüzdana çekebilirsiniz. Fakat diğer havuzlarda min kazım işlemi bulunmaktadır. Yani belli oranda kazım yapmadan paraya dokunamıyorsunuz. Ayrıca yaptığınız kazımlar düşünelim ki ethermine havuzunda toplandı bunları spot cüzdanınıza transfer etmek istediğiniz zaman sizde 30 dolar civarında bir kesinti yapmaktadır. Kesintiyi kabul ettikten sonra spot cüzdan adresinizi sisteme girmeniz yeterlidir. Gerekli transfer işlemi başladıktan sonra artık ETH ler spot cüzdanızda olacaktır.