DogeCoin’de Son durum !

DogeCoin’de Son durum !

DogeCoin’de Son durum !

Kripto para dünyasına Elon Musk’ın attığı tweet serisi ile birlikte hızlı bir giriş yapan Dogecoin, şu sıralar karamsar davranışlarına devam etmektedir. Özellikle SHIUBA coinin %80 değer kazandığı şu günlerde doge coinin sabit kalması akıllarda soru işareti getirmeye devam ediyor.

Dogecoin bir eğlence amaçlı kurulmuş token bu tokeni önce Elon Musk twitleri ile sonrada halkın desteği ile oldukça fazla yükselmişti. Şimdilerde ise durağan yapısı ile devam etmektedir.

Dogecoin şu anda güncel kur değeri 0.25201000USD dir. Bu seviyelerde bir haftadır gezinmekte olan doge coin bitcoin ve diğer kripto paraların ani yükselmesine bile tepki gösterememiş ve seviyesini korumaya devam etmiştir.

Yapılan teknik ve grafik analizlerinde dogenin bir sıkışma yaşadığı oldukça aşikar. Yukarıdaki ana direnci şuan 0,2868 olarak gözükmektedir. Eğer doge coin bu kırılımı gerçekleştirirse hızlı SHIUBA gibi yukarılara doğru rahat bir şekilde kendini atabilir.

Aşağıdaki destek noktası 0.2000 seviyesinde yer almaktadır. Bu seviyenin kırılması durumunda ise olumsuz bir hava yaşanabilir ve düşebilir. Bu noktada bir karar vermesi gerekecek dogecoinin. Aşağıya veya yukarıya doğru sert hareketler beklenmektedir.

Bir çok kripto para yatırımcısı şuan nakit olarak beklemektedir. Doge coinin yapacağı harekete göre yatırımcılarda tercihlerini kullanacak gibi gözükmektedir. Şuanlık biraz da Elon Musk tarafından tweet beklediği de bir gerçekte. Her hangi bir doge coin kelimesinin geçeceği tweet seri ile beraber doge coin yukarı doğru bir yükseliş gerçekleştirebilir.

Doge Coin Seviyesi Nedir ?

Dogecoinde şuan ki günlük kur itibari ile dolar karşısındaki değer 0,2520100 USD olarak bilinmektedir. Alt sınır ise 0,20000 olarak göze çarpmakta olup üst direnç noktası ise 0,2868 olarak göze çarpmaktadır. Bu iki değer arasında şuan sıkışıp kaldı ve önümüzdeki günlerde vereceği karar ile beraber bir tarafa doğru kırılım yapacağı beklenmekte.

Bu noktada en çok Elon Musk’a ihtiyaç duyduğu da bir gerçek olarak göze çarpmaktadır. Eğer herhangi bir tweet gelirse yukarı doğru kolay bir tırmanma hareketi beklenmektedir.

 

Yukarıda verilen bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kendimize nottur.