DogeCoin Yol Haritası

DogeCoin Yol Haritası

24 Aralık 2021

DogeCoin Yol Haritası

2013 yılında bitcoin aracılığı ile şaka amaçlı olarak piyasaya sürülmüş olan Dogecoin ilk kez bir yol haritası yayınlandı. Billy Markus dogenin ortaklarından biridir ve twitter üzerinden Doge tarihinde ilk defa bir yol haritası yayınladı. Yol haritasının genel haline baktığımızda tüm dünyada bir ödeme aracı olarak kullanılması hedeflediğini ilk izlenimlerden çıkarabiliriz.

Dogecoin ilk çıktığı dönemden beri hiç kimse tarafından ciddiye alınmadı. Şaka amaçlı olması bir yol haritası ve projenin olmaması dogenin en kötü yanlarından biriydi. 25 Ocak 2021 tarihi ile bir kıvılcım yakıldı ve Doge kripto para dünyasında ilk 10 hacimli coin listesine girmeyi başardı. Artık işleri biraz olsun ciddiye almak isteyen Doge bir yol haritası yayınladı. Peki bu yol haritasında neler mevcut.

 

Evrensel Para Birimi Doge !

Dogecoin artık kabuğundan çıkarak tüm Dünya’nın her bir köşesinde kullanılmak üzere tasarlanmış bir kripto olmak istiyor. Yol haritasında Amerika’da bir marketten çay alırken ve Afrika’da Cola alırken Dünya’nın tüm yerlerinde evrensel olarak bir para birimi olmak istiyor. Bu noktada çalışmalarına şuan için tam olarak başlamadılar fakat yol haritaları onların geleceğin evrensel para birimi olacağına işaret etmektedir.

Bu noktada sadece real olarak değil internet alış verişlerinde de kullanılacak bir yapıya imza atmak istediklerini belirttiler. Artık internetten ödeme yaparken kart, kapıda ödeme gibi seçeneklerinin yanında DOGE ile öde seçeneği de gelecek.

Yol haritasında evrensel para birimi ile birlikte sekiz adet farklı projeden de bahsetmektedir. Bu projeler web sitenin baştan dizayn edilmesi vakfa yardım gibi farklı alanlarda hizmet sunmayı amaçlamıştır.

Dogecoin projenin gerçekleşmesi için tüm tesnetleri tamamlaması ve evrensel olarak başlaması bir kaç yıl alabilir. Fakat burada en önemli faktörlerden biri de tabiiki en büyük Doge Coin destekçisi olan Elon Musk. Elon bu yıl içerisinde bir tweet içerisinde kesinlikle Doge’yi Marsa götüreceğini söylemişti. Verdiği sözlerin arkasında olan Elon Musk için bu söz bile Doge için ayrı bir potansiyel niteliğinde. Gelecek yıllarda açıklanacak yeni haberler ile birlikte önümüzü daha iyi göreceğimiz kesin.

Dogecoin Yol Haritasının Kalan Kısmına Buradan Ulaşabilirsiniz :