Deutsche Bankasından Kripto Açıklaması !

Deutsche Bankasından Kripto Açıklaması !

Deutsche Bankasından Kripto Açıklaması !

Çin Merkez Bankasından gelen kötü haberler bitcoin ve kripto para piyasasına oldukça zarar vermiş ve piyasalarda belli oranlara kadar düşüş yaşanmasına sebep olmuştu. Çin merkez ban kası bitcoin ve diğer coinlerin transferi ve alım satımlarına karşı olumsuz açıklamalar yapmış ve bir çok yatırımcı değer kaybı yaşamıştı. bu olaydan sonra da bazı çin merkezli kripto para borsaları yeni üye kaydı almayı durdurmuş ve mevcut üyelerinde belli tarihlere kadar üyeliklerine son vermesini istemişti.

Bu olumsuz haber akışı sonrası bir çok ülkeden ve bankada çeşitli olumlu haber akışı gelmeye başladı. Biraz da piyasanın güncel durumunu olumlu yöne doğru çekme isteğinden doğru kaynaklanıyor olabilir.

Kripto Para Borsası ‘nda Deutsche Bankası Açıklaması !

Deutsche Bankası iki büyük kripto para hakkında açıklamaları ile gündeme gelmiş durumda. Bitcoin ve Ethereum karşılaştırması hakkında neler söyledi bakalım.

Yeni gelen nesli artık altın gümüş gibi madenler almak yerine bitcoin ve ethereum gibi dijital paraları biriktirmeye başladığını belirten deutsche bankası bu noktada altından çıkışlar olabileceğini ve bu paranın kripto dünyasına kayabileceğini belirtti.

Ayrıca bitcoin’in altın kadar değerli ve herkes kadar alınan bir kıymetli maden olabilmesi içinde biraz daha vakit olduğunu açıklamalarında değindi.Bitcoinden sonra gelen Ethereum bitcoinin yarısı kadar bir işlem hacmine sahip.Fakat yazılımsal ve kod yapısı sayesinde bitcoinden daha çok tercih edildiği de bir gerçek özellikle akıllı sözleşmeler ile beraber ETH geleceği oldukça parlak gözükmektedir.

Bitcoin bir çok kripto para dünyasında ve bu alanda en çok alım satım işlemi gören dijital para bunu herkes kabul ediyor. Ama Ethereumda az değil. Eğer bu kripto dünyasında bitcoin altın ise ethereum kesinlikle gümüşdür” açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Bu açıklamalardan sonra bitcoin ve eth yönünde hafif de olsa bir hareketlilik yaşanmış durumda. fakat yapılan bu açıklamalar bankanın direk yatırım politikası mı yoksa kişisel bir yorum mu bunu belirtmek zor. Kurum içinden gelen bir açıklama olduğu kesin.Bu yüzden mutlaka yatırımcılar bu konu hakkında bazı bilgiler edinmiş durumda ve bunu dikkate alacağı kesin.