Centrifuge(CFG) Coin Nedir?

Centrifuge(CFG) Coin Nedir?

25 Eylül 2021

Centrifuge(CFG) Coin Nedir?

Centrifuge Chain, trilyon dolarlık gerçek dünya varlıklarının, blokchaine geçiş kapısıdır. Centrifuge, kullanıcıların faturalar, ipotekler, telif hakları veya eşyaları blokchaine aktararak kolayca erişimini sağlar. Hız için Polkado’tu, likidite için ise Ethereum blockchainini kullanır. Centrifuge Token (CFG) sistemin yönetişim tokenidir. Onaylayıcılar Proof of Stake yöneti ile işlemi gerçekleştirirken aynı zamanda CFG kazanırlar.

 CFG Tokenin Toplam Arzı 425,000,000 olup Her yıl %3 oranında artar.Centrifuge(CFG) Token fiyatı son 24 saatte %12,88 yükselerek 1.18 dolara geldi gösterdi ve market değeri 100 milyonun üzerine çıktı. ATH’sı 1.65 olan CFG bu şu an seviyeden %28 aşağıda bulunuyor.

 Kişiler veya firmalar Centrifuge’de olan Tinlake‘i uygulamasını kullanarak. Varlık sahipleri varlıklarını teminat olarak NFT’ye çevirip bir havuza gönderir, yatırımcılar DAI stabil coini ile havuza kaynak sağlar, varlık sahipleri bu parayı finansman olarak kullanır. Böylelikle likidite sağlayan yatırımcılar yüksek gelir sağlarken, Varlık sahipleri ise yeni finans projelerine daha etkili bir erişim sağlar.

Centrifuge’un partnerleri ise oldukça iyi görünüyor. Daha önce Coinlist’ten çıkan Celo, Coinbase, Chainlink, Polkadot, Ethereum ayrıca AAVE ve MAKER gibi büyük DeFi projeleri.

Centrifuge coinin kusama ağında köprü oluşturmak için arada bağlayıcı görevini görmesi için oluşturduğu ve Centrifuge ekibinin oluşturduğu Altair şu anda kusamada slot yarışmasında bulunmaktadır. 1 KSM kitleyerek 400 Altair alabilirsiniz fakat bu altairler hesabınıza 48 hafta sonra yatırılacaktır. Şu anda 9. slot yarışmasını 136463 KSM ile 1. sırada götüren Altair’i 124281 KSM ile Kintsugi izlemektedir. Eğer Altair 9. slotu kazanabilirse kusama ağında listelenmeye hak kazanacak, Centrifuge ekibi şu anda bu slot yarışmasına odaklanmış bulunmakta.