Bitcoin’e Yeni Covid Varyantı Darbesi

Bitcoin’e Yeni Covid Varyantı Darbesi

26 Kasım 2021

Bitcoin’e Yeni Covid Varyantı Darbesi

Kripto paralar arasında en çok popüler olan ve en çok hacme sahip olan Bitcoin ortaya çıkan yeni covid 19 varyantı karşısında erimeye başladı. bir çok yatırımcı panik satışı gerçekleştirirken sakinliğini koruyan ve nakit tutan yatırımcı da alt noktalardan alımlar yapmaya başladı.

Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni covid 19 varyantı piyasaya olumsuz haber girişine neden oldu. Bir çok Amerika ve Avrupa borsası bu haber sonrası satış işlemlerinin arttığını ve yatırımcıların satışa neden olduğu gözlemlendi. bu noktada kripto para dünyası da nasibini aldı. Birçok yatırımcı kripto borsalarındaki paralarını çekmeye başladı ve BTC %6 düşüş ile 54,000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Şuan için düşüş hareketinin devam mı yoksa tamam mı olduğu bilinmiyor bir çok yatırımcı 52,000 seviyelerini beklese de balinaların hareketine göre piyasa daha da şekillenecek gibi.

Diğer Detaylar

İki haftalık yaşanan düşüş trendinden sonra bitcoin’de dün bir yükseliş hareketi yaşanmış ve 59,000 dolar seviyeleri görmüştü. Fakat olumsuz haber akışından sonra bitcoin tekrardan 54 .000 dolar seviyelerine kadar değer kaybı yaşadı.

Birçok kripto para kullanıcı kaldıraçlı işlemde long pozisyonunda yer alırken maalesef likit oldu.

Genel olarak ise Bitcoin ve diğer coinler için yükseliş trendinin bozulmadığı ve bir düzeltme hareketi olarak yorumlandığı gözlemleniyor.

Kripto paralarda yıl başına doğru yaşanacak hareketler şuan için merak konusu.

Kripto paralar borsa hisseleri veya kıymetli madenler gibi anlık sağlık veya farklı ekonomik haber akışlarından dolayı kolay bir şekilde etkilenebilmektedir.

Yatırımcıların bu dönemlerde panik satışından uzak durmalı ve eğer ellerinde nakit varsa bunları değerlendirmeleri düşünülmelidir.

Kripto Para ve Etken Haberleri

Kripto Paralar genel olarak belli başlı haber akışlarından etkilenmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken ana husus gelen haberin doğruluğunu onaylamak. Çünkü bazı haberler yalan haber olarak bilerek piyasaya sürülüp btc de oynaklık yaratmaktadır. Panik satışına sebep olarak satış yaptırıp dipten tekrar toplamaktadır.

Bu noktada yatırımcıların dikkat etmesi gereken ana hususlardan biri de gelen haber akışının nereden geldiği. Bu haber başlığından anlayabileceğimiz gibi sağlık alanında gelen haberler farklı bir etki bırakabilir.