Bitcoin’de Son Durum Nedir ?

Bitcoin’de Son Durum Nedir ?

Bitcoin’de Son Durum Nedir ?

Kripto Para birimlerinin babası olan Bitcoin’de 19-20-21 eylül döngüsünden sonra kararsızlık hala devam etmektedir. Beklendiği üzere belirtilen bu tarihlerde dip çalışmasını 40K ya düşerek tamamladı ve kasım ayı öncesi yukarı doğru tırmanışını sürdürdü. Şuan ki durumu ise tam olarak 44,733$ dır.

Bitcoin 43.400$ üzerinde kaldığı sürece 45.200$ yükselen trend çizgisini hedeflediğini düşünüyoruz. Bu noktada hafif geri çekilmeler yaşanabilir fakat bu kanalda kaldığı sürece şuan yakın hedef 45,200$ olarak gözükmektedir. Eğer 45,200$ direnç noktasından tepki görürse tekrar alt destek noktası 43,400 $ olarak göze çarpmaktadır. Fakat güçlü bir direnç olan bu noktayı geçerse bir sonraki hedef ise 47.000$ olarak göze çarpabilir. Bitcoin 47.000$ da kalıcı olmayı sağladığı vakit bir sonraki durak ise 52.000 $ olarak göze çarpmaktadır.

Bitcoin (BTC) Uzun Vadeli Hedefi Ne Olabilir ?

Grafiğin tepe noktası yakın zaman için 60K$ olarak göze çarpmaktadır. fakat bu noktaya ulaşması için önünde zorlu direnç noktaları yer alıyor özellikle 52K$ ve 57K$ direnç noktaları oldukça şiddetlidir. Bu noktalardan tepki alması beklenmektedir. Burada yaşanan düşüşler tepki olarak görülür ve Bitcoin ‘de ana hedef hala 60K $ olarak göze çarpmaktadır.

Bitcoin ( BTC ) Yükseliş Trendini Bozdu mu ?

20 Temmuz 2021 yılında başlayan yükseliş trendi şuan herhangi bir bozulma görmemiş durumda.29,253$ seviyesine inerek sert bir düzeltme hareketi yapmıştı bayram haftasında. Bu düzeltme itibari ile BTC bir yükseliş trendi başlattı bu trend içerisinde tepe olarak 54,600$ seviyesini test etti ve daha yukarılara tırmanmak için hafif düzeltme hareketleri ile yükseliş trendine devam etmektedir.

Bitcoin’in yükselen trendine göre şuan da 41 K $ ve 64K$ noktaları arasında seyir halinde devam etmektedir. Gelişen haber akışına göre ve çinden gelecek toplu alım ve satımlara göre BTC’nin durumu daha da netleşecektir. Bu noktada yatırımcıların dikkatli işlem yapıp hala yükselen trendin içinde olduklarının farkına varması gerek. Yine de mutlaka her işlem yapıldıktan sonra stop koymayı unutmayınız.

Yukarda vermiş olduğumuz bilgiler hiç bir yatırım tavsiyesi değildir. Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar ve kendimize ait analiz yorumlarıdır. Bu yazıya bakarak lütfen ciddi yatırımlar yapmayınız.