Bitcoin ve Kripto Para Borsasında Son Durum !

Bitcoin ve Kripto Para Borsasında Son Durum !

Bitcoin ve Kripto Para Borsasında Son Durum !

Kripto para borsasında hareketli dönem içinde yer almaktayız. Bir hafta önce kripto borsalarında oluşmuş olan olumsuz hava gelen güzel haberler üzerine yerini güneşli günlere bırakmış durumda. BTC 40.000 $ seviyesine inmiş bunun başlıca sebebi ise Çin halk Cumhuriyeti’nin kripto paralara ve mining havuzlarına getirmiş olduğu yasaklardı.

Ayrıca başkan Powell’ın yapmış olduğu açıklama yanlış yorumlanmış ve kripto para borsaları düşüşler yaşamış durumda idi. Bu noktada gelen yeni olumlu haberler fırtınası Bitcoin’i 40 Bin Dolar seviyelerinde 49 bin dolar seviyelerine kadar çıkarmış durumdadır.

Başkan Powell kripto paraların yasaklanmayacağını ve bir önceki açıklamasının yanlış anlaşılma olduğunu açıkladı. Herhangi bir kripto para borsalarını yasaklama niyetinde olmadıklarını açıkça belirttikten sonra kripto para borsalarında yükseliş hareketi gözlemlendi.

Bitcoin Son Durum

Bitcoin geçen haftatyı 40 bin dolar seviyelerinde tamamlamıştı. gelen olumlu haberler doğrultusunda şuanki fiyatı tam olarak 49.000 $ seviyelerinde. 49.600 $ ve 50 bin $ sınırı üstünde kapanış olmadığı sürece dikkat edilmesi gerekir.47 bin dolar ve 47,500 dolar kırılmadığı sürece buralarda yatay hareket yapması bir çok yatırımcı tarafından bekleniyor.

Yeni ay döngüsü 6 Ekime kadar buraları tepe olarak görürse 20 Ekime adar bir düzeltme hareketi içerisinde kalabilir. Bu noktada yatırımcıların oldukça dikkatli olması gerekiyor.

49,600 Dolar üzerinde kapanışlar ile beraber kripto para borsalarında yükselme hareketinin hız kazanacağı düşünülmektedir. Şu anki direnç ve destek noktaları 49,600 direnç 46,900 da destek noktaları olarak göze çarpmaktadır. Bu iki noktada yaşanan kırılımlar şu anlık yönümüzü belirleyecek gibi.

Bir kaç gün şuan bitcoin ve altcoinlerde yatay bir süreç bizleri bekliyor olacak.Yatırımcıların stop işlem koymalarını şiddetle önermekteyiz. bir çok yatırımcı geçen hafta nakit olarak beklerken Powell açıklamalarından sonra işlem yapmaya başladı ve büyük bir yükseliş trendi içerisinde kendisini buldu. Çin halk Cumhuriyeti’ nden gelen olumsuz haberlere rağmen kripto paralar toparlanma sürecine girmiş durumda. Fakat bu ani yükselişin bir düzeltme hareketini muhtemel göreceğiz.

Yukarı yapılan yorumlar ve açıklamalar kesinlikle yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kendimize nottur. Kripto para dünyasında profesyonel bir destek almanızı tavsiye etmekteyiz.