Bitcoin Taproot Yükseltmesi

Bitcoin Taproot Yükseltmesi

Bitcoin Taproot Yükseltmesi

Bitcoin, Taproot.watch’dan alınan bilgilere göre, iki gün içinde büyük bir ağ yükseltmesi olan Taproot’tan geçecek. Bu, 2018 ‘ de Lightning Network’ün geliştirilmesi ve borsaya sürülmesiyle finalleşen Segregated Witness’tan (SegWit) bu yana yapılan ilk mühim güncelleme olarak yer almaktadır.

Yeni gelecek olan güncelleme ile bitcoinde bir çok yeni ve geliştirmeye açık olan özellikler gelecek gibi durmaktadır. işlem verimliliğini, ağın gizliliğini ve akıllı sözleşme girişimlerini destekleme konusunda gelecek yazılımlar ile birlikte btc daha da güçlü bir hale gelecek gibi gözükmektedir.

Güncellemeye Kim Karar Veriyor ?

Bitcoin madenciliği yapan büyük kitleler tarafından bir oylama açılıyor ve kripto paralar için yazılım kararları alınıyor. Bu oylamada %90 oranında bir geliştirilsin kararı çıktıktan sonra Hampus Sjöberg adlı bitcoin geliştiricisi twitter üzerinden açıklama yaptı ve geliştirmenin yakın zamanda bir kaç gün içinde başlaycağını sosyal medya üzerinden bildirdi.

Kripto para borsası olan AAX’in araştırma ve strateji başkanı Ben Caselin, bir internet coin haber gazetisinde yapmış olduğu açıklamada bunları dile getirdi: “Bitcoin’e gelen Taproot Yükseltmesi, ağda uygulanacak en etkili değişikliklerden biri. Yükseltme, protokole akıllı sözleşme işlevselliği getiriyor ve maliyet verimliliği ve gizlilik için optimize ediyor.“Ayrıca, halihazırda çalışmakta olan çok sayıda yüksek performanslı protokol olmasına rağmen, Bitcoin’e gelen akıllı sözleşme işlevselliğinin önemli olduğunu belirterek, “Bitcoin’in en yüksek derecede hizmet sunan gerçekten egemen olmayan tek ağ olduğunu unutmamalıyız. gezegendeki ağ güvenliği.”

 

 

BTC Güncellemeye Giderken Fiyat Nereye Gidiyor ?

12 Kasım günü BTC ABD’de açıklanan enflasyon kararı ile birlikte 69K dolar tarihi zirveyi görmeyi başardı fakat fazla tutunamadan geriye dönerek tekrarda 63K dolar seviyelerini test etti. Gelecek ağ güncellemesinin btc fiyatına olacak etkisi tartışılırken bir çok yatırımcı bu gelecek güncelleme ile hemen bir yükselme hareketi beklemiyor. Hatta zaten bu haberin etkisi çoktan piyasada görüldü bile denenebilir.

Bu noktada gelen akıllı sözleşme ve güvenlik ile ilgili haberler btc nin uzun vade için daha avantajlı olduğu belirtildi. Güncellemeler kendilerini uzun vade de daha aktif olarak gösterecek dendi. Bu da sert bir yükseliş yeri yavaş ama emin adımlar ile gerçekleşen bir yükselişten bahsetmektedir.