Bitcoin Tamam Mı Devam Mı ?

Bitcoin Tamam Mı Devam Mı ?

Bitcoin Tamam Mı Devam Mı ?

Bitcoin bulunduğumuz hafta içerisinde 65 .000 $ seviyelerinden 56. 000 $ seviyelerine kadar inerek sert bir düzeltme hareketi içerisine girdi. Bu düzeltme hareketi ile birlikte bir çok küçük yatırımcı panik satışı yaparak ellerindeki malları boşalttı. Düzeltme hareketinin 52 bin dolar seviyelerine kadar inmesi beklenirken şuan ki seviyesi ise 58.000 dolar civarındadır.

BTC / USD nin keskin hareketlerinde yakından takip etmek için, 1 saatlik hareketlerine bakmak gerekir, Yapılan bir çok analize göre şuan dönüş işlemi başladı fakat bu düzeltmeyi kripto para borsaları yeterli bulacak mı bilmiyoruz. Önümüzdeki saat sycle geçişi, şuan fibo 0,250 nin üzerinde, ve çemberin içine geri girmeyi başardı, sınırda bekliyor, kanaatimce, tamam mı, devam mı için karar zamanı yaklaştı.

Burada bitcoin vereceği karar ile eğer çember içine girmeye karar verirse yükseliş trendi devam eder ve alımlar sert bir şekilde başlayabilir. Fakat eğer çembere girmez ise tekrardan düzeltme hareketleri baş gösterebilir. Burada düzeltme hareketi 52,000 dolar seviyelerine kadar gözlemlenebilir.

Yatırımcılar Ne Yapmalı ?

Bir çok kripto para yatırımcısı düzeltme hareketi içerisinde panik satış yaparak zarar duruma geçti şuan da ise piyasaya küskün halde beklemekte. Bundan dolayı yatırımcılar tekrar düşüş hareketi ihtimalini göz önünde bulundurarak hamlelerini kademe kademe yapabilirler.

Bu noktada alımlarınızı %20 lik gruplara bölerek parça parça yapmanızda fayda vardır. Sizlerde kripto para dünyasında zarar yapmak istemiyorsanız tüm işlemlerinizi kademe kademe yapmanızı tavsiye ediyorum.

Yukarıda yazılan bilgilerin hiç biri kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Borsalarda işlem yapmak için iyi düzeyde teknik analiz yapmanız gerekmetedir.