Bitcoin 60 Bin Doları Test Etti !

Bitcoin 60 Bin Doları Test Etti !

16 Kasım 2021

Bitcoin 60 Bin Doları Test Etti !

Kripto para borsalarında binlerce token ve jeton aktif olarak borsa hareketi göstermektedir. Son geçtiğimiz 12 saat içinde ise kripto para borsalarına aktif dalgalanma hareketleri gözlendi. Özellikle bitcoin tarafında ise 58 bin Dolar test edildi. Bu noktada btc düşüşü ile birlikte birçok kripto para ve jeton btc ile ile birlikte düşüş gösterdi. Yaklaşık %15 oranına kadar düşüşler yaşandı.

Piyasadaki btc hacmi 39 milyar dolara düşerken eth için 22 bin dolar seviyeleri sağlam bir şekilde beklemektedir. Bitcoin için şuanlık 60 bin dolar seviyesi üstü güvenli bölge olarak sayılabilir. Fakat 58 bin dolar seviyesinin altına sarkması durumunda büyük bir düzeltme hareketi gözlemlenebilir. Şuanlık 60,800 dolar seviyelerinde gezinen btc güvenli alan eşliğinde mücadelesine devam etmektedir.

Ethereum %5,5 düşüş yaşarken bu salı günü btcdeki düşüş %4 oranlarına kadar ulaşmış durumda. Yavaş yavaş toparlanma sürecine girse de şuan tam güveni sağlamış durumda değil.

BTC Gelecekte Ne Olacak ?

Boğaların btc yi bu seviyelerde bırakmayacağı aşikar btc tekrar üst direnç noktası olan 64,000 dolar seviyelerine doğru yöneleceği tahmin edilmektedir. Şuanlık seviyelerinde seyrek hareketi ile devam etmektedir. Gelecek haber akışları ile birlikte 64k dolar seviyelerine borsalarda ulaşmak isteyecektir.

Birçok altcoin şuan için düzeltme hareketine girerek bundan bir ay önceki seviyelerine kadar tekrar gerilemiş durumda. Bitcoin ve kripto para borsalarındaki para şuan btc ve meta coinleri arasında gidip gelmekte sıra hala altcoinlere gelmedi. Bitcoin dominance eğer %30 seviyelerinin altına düşerse altcoinlere para akmamaya başladı. Burada eğer altcoin yatırımcı iseniz biraz daha zamana ihtiyacınız mevcut.

Gelecek günlerde btc hareketini daha da netleştirdikten sonra boğa piyasaı yerinden kaldığı gibi devam edecek gibi durmaktadır. Burada tabiiki sıcak haber akışı da en büyük etkenlerden biri piyasaya yön verecek sıcak haber akışı durumu daha da netleştirecek.

Burada yazılan bilgiler ve kripto para borsaları hakkındaki görüşler kesinliklikle yatırım tavsiyesi içermez.