Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Binance coin'in fiyat analizi. BNB bu dönemi geçmişte litecoin'in yaptığı gibi konsolidasyonda mı geçirecek yoksa patlama yapabilecek mi?

Son zamanlarda tüm kripto piyasasıyla birlikte BNB 346 ABD Doları ile yeni bir yıllık yüksek seviyeye yükselmeyi başarmıştı. Ancak BNB fiyatı analizi, Kasım 2022'deki fiyat seviyesine benzer şekilde, diğer birçok Altcoin gibi henüz eski zirvesine ulaşabilmiş değil.

Son zamanlarda BNB analiz fiyatı dar bir ticaret aralığında faaliyet göstermeye devam ediyor. Geçici olarak yapılan para çekme ve ticaret durdurması BNB'de büyük bir satış baskısı yaratmadı, ancak fiyatın şu anda Altın Cebi bölgesinde sıkıştığı görülüyor.

Geçtiğimiz son günlerde, Binance fiyatının sürekli olarak kırmızı direnç bölgesinin üst sınırında güneye doğru tepki verdiğini gördük. Oldukça garip bir şekilde BNB'nin fiyatı ancak 345 ABD Doları'nın üzerinde bir kapanış yaparsa daha fazla yükselme potansiyeline sahip olabilir. Bununla birlikte, 319 ABD Doları desteğinin altına düşmesi, Binance Coin'i öncelikle 309 ABD Doları'na doğru konsolide etmeye neden olabilir.
 

binance-bnb-fiyat-analiz
 

BNB Fiyat Hedefleri

Boğa fiyat hedefler analizi: 338$/345 , 360$, 385$ / 398 , 415$/431, 455 $ , 481$, 508$

Kısa vadede, kırmızı direnç bölgesi alıcılar için hala büyük bir engel olarak görülüyor. Ancak, alıcıların bu bölgeyi kalıcı olarak aşmayı ve 345 ABD Doları'nın üzerinde etkili bir şekilde çıkmayı başarması durumunda, 360 ABD Doları'ndaki 78 Fibonacci Retracement seviyesi hedef olarak öne çıkabilir.

Eğer satış baskısı yeniden başlamazsa, BNB fiyatı analizi Kasım 2022 yüksekliğinin olduğu turuncu bölgeye kadar ilerleyebilir. Ancak, burada Binance Coin fiyatının ilk denemesinde aşağıya doğru bir tepki göstermesi de normaldir.

Önümüzdeki haftalarda Bitcoin 30.000 ABD Doları seviyesine doğru harekete geçmesi durumunda, BNB fiyatının da yukarı yönlü hız kazanabilir. 07 Kasım 2022'deki ATH seviyesini geçmesi, bir sonraki hedef olan 431 ABD Doları seviyesini aktif hale getirebilir. Böylece, Nisan 2022'deki tarihli yüksek seviyeye yakın olan 455 ABD Doları seviyesindeki bir sonraki önemli hedef tekrar yakınlaşmış olur.

Eğer Kripto para piyasası önümüzdeki aylarda toparlanmaya devam eder ve BNB fiyatının 455 ABD Doları direnç seviyesinin üzerine çıkması durumunda, yeşil hedef bölgesi önem kazanır. 481 ABD Doları ile 508 ABD Doları arasındaki ATH hedef bölgesi, önümüzdeki dönem için hayalden gerçeğe dönebilir.

 

BNB İçin Kötü Senaryo da Neler Olabilir?

Ayı fiyat hedef analizi: 319$, 298$/283$ , 262$, 245$/240$, 219$ , 197$/ 184$

İyi senaryoda her şey güzel şimdi bir de kötü senaryoya göz atalım. Eğer satıcı tarafı BNB fiyatını 319 doların altına düşürmeyi başarırsa, öncelikle günlük kapanış fiyatının 298 doların altındaki EMA200 (mavi) seviyesine dikkat edilmelidir. Ayrıca, 291 dolar ile 283 dolar arasındaki turkuaz renkli bölgede doğrudan bir yükseliş de görebiliriz. 

Bu seviyenin kırılması, BNB'yi hemen 275 doların altına taşıyacaktır. Bu destek seviyesi son zamanlarda günlük bazda birkaç kez tutunmuştur. Sarı destek bölgesindeki yükseliş ve dolayısıyla 10 Mart tarihli fiyatların yeniden test edilmesi, önümüzdeki haftalar için bir ön karar verecektir. Binance bu seviyenin altına kayarsa, düzeltme 240 dolar civarındaki bölgeye kadar genişleyecektir.

Ancak burada BNB fiyatının sadece bir ara durak yapması beklenir. Aralık 2022'deki fiyatların düşüşüne kadar genişleme olasılığı belirgin bir şekilde artar. Boğaların net bir direnişi ancak 219 dolar civarında beklenmektedir. Şimdilik, mor destek bölgesi maksimum düşüş hedefi olarak hizmet etmektedir. Gerçekleştirdiğimiz BNB fiyat analizleri yatırım tavsiyesi değildir.