Amerika’da Açıklanan Rapora Göre Altcoin Tahminleri !

Amerika’da Açıklanan Rapora Göre Altcoin Tahminleri !

11 Kasım 2021

Amerika’da Açıklanan Rapora Göre Altcoin Tahminleri !

Amerika’da faaliyet gösteren bir danışmanlık şirketi kripto paralar ve altcoinler hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kripto paralar ve altcoinler de işlem yapan yatırımcı sayısı 2022 yılında 2 katına çıkacaklarını tahmin ettiklerini söyledi. Bunun yanında altcoinler hakkında gelecekte nasıl bir kazanç ortaya çıkacağından da detaylar verdi.

Activate Consulting şirketinin yayınlamış olduğu teknoloji raporunda ““Tüketiciler, yatırım için kripto para alırken, artık transferler için kripto paraları kullanmaya başlayacaklar.” söylendi. Bu da kripto paraların artık günlük hayatta daha fazla kullanılacağını ve her alanda insanlar 7/24 transfer işlemlerinde kripto paraları aktif olarak kullanacaklarını belirttiler.

2022 Altcoinlerin Durumu Ne Olacak ?

Activate Consulting şirketi açıkladığı detaylı raporda altcoinler için yorumlarda bulundu. 2022 yılı için altcoinleri verimli bir yıl beklediğini belirttiler. Bitcoin ve ETH hakimiyeti devam etse de altcoinler buna rağmen tırmanma hareketi yapacaklarını raporda açıkladılar. Ayrıca kripto para dünyasında video oyun gibi sektörlerde altcoinlerin katkılarının çok büyük olduğunu belirttiler.

Danışmanlık şirketinin yapmış olduğu anket çalışması aynen şu şekilde oldu :

4,000 18 yaşından büyük Amerika Birleşik Devleti Vatandaşlarına Yapılan Anket

Katılımcıların %10 Kriptoyu Hiç Duymadı

Katılımcıların %44 Tokenlere İlgi Duyduğunu

Katılımcıların %22 si Coin Aldığını ve Karda Olduğunu

Katılımcıların bir çoğu kriptoda güven problemi olduğunu belirttiğini söyledi.

Katılıcmıların %17 trander %20 side kripto parayı transfer işlemlerinde kullandığını söyledi. Raporda kripto paralar konusunda alım önerisinde bulunmaya şirket bazı detayları ve kar oranlarını vermekten kaçınmada özellikle En en büyük büyüme oranı 83.7x ile (DOGE), 45.8x ile (SOL) ve 23.8x ile (ADA)’da görüldü.

Altcoin ve Bitcoin İçin Tehdit Ne ?

Şuan dünya ülkeleri kripto paralar için bir düzenleyici ve denetleyici sistem hala kuramadı. Kripto paralar orta yerde kalmış durumda. Çin son kararları sonrası kripto paraları tehdit olarak gördü ve aldıkları karar doğrultusunda bu tehditi bastırmaya çalıştı.

Avrupa ülkeleri ise kriptoyu gelecek olarak yorumlarken mevcut ekonomi sistemine entegre etmeye çalıştıklarını söylediler.

Kripto para dünyası yeni yeni rayına oturmaya çalışırken çeşitli devlet ve şirketlerde olumlu ve olumsuz haber akışları gelmeye devam ediyor. Bu noktada kripto paraların geleceği şuan için olumlu gözükse de alınacak kararlar ve etkenler bu yönü her an değiştirebilir.

Vite’nin Durumu

Vite şuan için dün gece düzeltme hareketini tamamladı ve yukarıya doğru devam ediyor. Dolaşımda olan coinlerin %70 i binance nin elinde hala. Bugun binance resmi twitter hesabından vite ile ilgili paylaşım da yaptı. Vite gelecek adından sıkça bahsedecek ! Yatırım tavsiyesi değildir.