Twitter’da Bitcoin Dedi !

Twitter’da Bitcoin Dedi !

Twitter’da Bitcoin Dedi !

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter artık resmi olarak Bitcoin’e desteğini sağlamış durumda. Her geçen gün kendisini yeni paketler ile yenilemekte olan twitter kripto para dünyasından etkilenmiş durumda.

Bundan bir kaç hafta önce twitter yeni getirdiği özellikle beraber artık kullanıcılar birbirlerine bağış olarak para gönderebiliyordu. Mesela sevdiğiniz ve takip ettiğiniz bir kullanıcı var ve bu kullanıcı sayesinde bilgileniyor veya eğleniyorsunuz. Onun attığı tweetler sizin hoşuna gidiyor ve bundan dolayı artık bu kullanıcıya twitter’ın getirmiş olduğu yeni özellik sayesinde bağış atabiliyorsunuz.

Bu noktada artık twitter yapılan bağışların Bitcoin olarak da yapılmasına olanak sağlayan yeni bir özelliği aktif etti.

Twitter Önce IOS Dedi

Twitter tüm Dünya üzerindeki kayıtlı IOS kullanıcılarına artık istedikleri kullanıcılara Bitcoin gönderebilmesine olanak sağlayan modülü aktif etti. Modül sayesinde istediğiniz kullanıcıya ister dolar, euro veya farklı para birimi gönderebilir veya kripto para borsa sında yer alan Bitcoin de göndermenize olanak sağlamaya izin verdi. Bu noktada Android kullanıcıları ise yeni güncellemenin gelmesini beklemektedir. Yeni güncelleme ile birlikte Android kullanıcıları da kripto para borsasında yer alan BTC yi istedikleri kullanıcılara gönderebilecek.

Bitcoin Fiyatı Etkilenir Mi ?

Bitcoin bir çok alanda yenilikler görerek fiyatı hakkında herkes de soru işareti bırakmış durumda. Bir çok şirket hatta El Salvador gibi ülkeler artık resmi olarak Bitcoin’i tanımakta ve sistemlerine bir şekilde entegre etmektedir. Bu da yatırımcıların Bitcoin tahminlerini değiştirebiliyor. Bu noktada bir çok yatırımcı Bitcoin için 100K$ yerine artık 300K$ hedefi olduğunu belirtmektedir. Bitcoin bu gibi haber akışlarını aldıkça fiyatını daha da yukarılara taşıyacağını belli etmektedir.

Gelecek Bitcoin Mi ?

Bir çok farklı şirket bitcoin’i kendi sistemlerine katmaya çalışıyor ve gelişen ve yenileşen bu yüzyılda çağa ayak uydurma peşinde. Önce ülke olarak El Salvador şimdi Twitter ve gelecekte bir çok şirket artık bundan bir kaçış olmadığını ve bitcoin’in her alanda aktif olarak kullanılacağını dile getirmekte. Yakın gelecekte bitcoin ve fiyatı konusunda farklı yaklaşımlar ortaya çıkacaktır. Merakla ekleyip göreceğiz.