Tayland Turizm Faaliyetleri İçin Kripto Para Kullanacak !

Tayland Turizm Faaliyetleri İçin Kripto Para Kullanacak !

Tayland Turizm Faaliyetleri İçin Kripto Para Kullanacak !

Tayland eşsiz doğası ve kültürel yapısından dolayı yılda 12 milyondan fazla turist ağırlayan ve bu yüzde ile Dünya’da ilk sıralarda yer alan bir asya ülkesidir. Tayland gelen turistlerin genel olarak dolar veya euro kullanıdğını bilmekte olup artık gelen turistler için kripto para kolaylığı oluşturmak istiyor. Bu noktada turist sayısını daha da yukarı çekmek isteyen Tayland kendi kripto para birimini hazırladı.

Tayland Turizm Otoritesi (TAT) TAT adında bir kripto para tasarlamakta. Bang kok haber gazetesi tarafından paylaşılan bir habere göre Tayland Turizm Otoritesi Tayland’a ait bir token’ını kripto para borsalarına sürerek gelen turist kafilelerini ülkeye çekmeyi amaçlamaktadır. bu proje ile beraber Tayland 12 milyon turist sayısını 20 milyona kadar çıkarmayı hedeflemektedir. Şehrin her noktasında ve bölgesinde aktif olarak kullanılmasını sağlamak isteyen Tayland , bir çok yere kripto atmsi koymayı planlıyor. Fakat bu noktada sorun Tayland Merkez Bankasının onayından geçmesinde başlıyor. Eğer Tayland hükümeti bu işlemi onaylarsa artık tatilciler kripto para kullanarak rahat bir şekilde tatil yapabilecekler.

Tayland koronavirüs kapsamında bir çok turist kafilesini kayıp etti. Bu noktada bu kaybı en aza indirmek ve yeni tatilcileri kazanmak için kripto dünyasına giriş yapmak istiyor. Tayland Turizm Otoritesi Başkanı Yuthasak Supasorn yaptığı açıklamada Dünya’nın geleceği kripto dedi. Kripto paralar dünya üzerinde daha sık kullanılmaya başlanacak bunu görebiliyoruz dedi. Ayrıca turizim sektöründe çalışanların kripto para hakkında daha çok bilgiye sahip olması gerektiğini de belirtti.

Tayland Kervana Katıldı

bir çok ülke kripto para dünyasına bir şekilde girmeye çalışıyor. Bazı devletler kurum adında çıkartırken El Salvador gibi ülkeler de kendi kripto parasını çıkarmak yerine mevcut ve güvenilir olan bitcoin gibi kripto paraları resmi para olarak kabul etmekte. Tayland da son yaptığı çalışma ile beraber turist sayısını arttırmak için artık kripto para kullanacağını söyledi. Diyelimki ilerleyen iki yıl içinde tayland da bir tatil düşünüyorsanız şimdiden TAT coin alımı yaparak birikim yapar ve tatil döneminde bu coinleri kullanarak kolay ve rahat bir şekilde tatilinizi gerçekleştirmiş olursunuz.