Tatil Ödemelerinde Kripto Dönemi Başladı

Tatil Ödemelerinde Kripto Dönemi Başladı

Tatil Ödemelerinde Kripto Dönemi Başladı

Yaz ayları yaklaştıkça bir çok yerli ve yabancı turistler için tatil planları yapılmaya başladı. Özellikle erken rezervasyonlardaki indirimlerden faydalanmak isteyen turistler farklı web siteler aracılığı ile en ucuz fiyatı araştırmaya devam ediyor. Dünya genelinde popülaritesi ve bilinirliği her geçen gün artan kripto paralar artık tatil ödemeleri için de aktif olarak kullanılmaktadır. Bu iki kalemi bir araya getiren web site https://www.travala.com/ oldu.

Kripto ile Tatil Nasıl Yapılır ?

Travala , kendini kripto dostu seyahat rezervasyonu sitesi olarak tanımlamaktadır. Aslında kredi kartı veya farklı ödeme araçları ile işlem yaparken sistemine kripto para ödeme aracını ekleyerek yeni kullanıcıları sistemine çekmek istemiştir. Şu ana kadar da başarılı bir şekilde devam etmektedir. Şimdi sizler ile birlikte bir tatil ödemesi gerçekleştirelim.

Antalya üzerinden herhangi bir otelde 3 günlük tatil planı hazırladım ve sizler için ödeme adımına geçiş yaptım. Burada önümde farklı ödeme araçları çıktı.

Bu alanda kredi kartı , kripto , binance pay , kripto.com veya wechat ödeme seçenekleri aktif olarak çalışmaktadır. Kripto ödeme seçeneği ile devam edelim. Yaklaşık 80 adet farklı kripto para birimi ile ödeme gerçekleştirmemize imkan sağlamaktadırlar. BTC ile ödeme seçeneğini aktif ettiğim anda ödenecek toplam miktar otomatik bir şekilde BTC cinsine çevrildi.

Bu noktada ödeme şekli olarak kripto.com veya binance seçilir ise sizleri otomatik olarak yeni sekmede bu sistemlere aktararak giriş yapmanızı istemektedir. Fakat bu örnekte direkt olarak kripto ödemesi seçeneği ile devam ediyoruz.

Ödemeyi tamamla seçeneği sonrası bizlere vermiş olduğu kripto para adresine belirtilen miktarda seçtiğimiz kripto para türünden ödeme göndermemizi istemektedir. Burada sadece sizlerin gönderim yapacağı bir ağ adresi oluşturduğunu tahmin etmekteyiz. Çünkü hiç bir açıklama olmadığı için kriptonun kimden geldiğini bilmiyorlar. O yüzden her kullanıcı için farklı bir adres ihtiyacı doğmuş gibi.

Ödemelerde Sorun Yaşanırsa ?

Kripto para ödemelerinde sistemle ilgili herhangi bir sorun yaşanırsa nasıl bir destek sağlanıyor şuan için bilgimiz yok. Fakat web sitelerinde yazdıkları açıklamalarda ;

Kripto para ödemeleri: Fiyat oynaklığı ve düzenleyici gereklilikler nedeniyle, geri ödemeler (varsa) Seyahat Kredilerinde işlenecek ve Travala.com hesabınıza yatırılacaktır.

Binance Pay: Geri ödemeler Binance Pay cüzdanınıza BUSD olarak hesaplarınıza iade edilir.

Crypto.com Pay :Crypto.com cüzdanınıza aktarılacaktır.

Sistem şuan için olumlu yönde ilerleme kaydediyor. Gelecekte bu alanda lider konuma gelebilirler mi bilmiyoruz. Fakat kripto paralar artık hayatımızın her aşamasında karşımıza çıkmaya devam edecek gibi gözüküyor.