Tarayıcı Madenciliği Nedir

Tarayıcı Madenciliği Nedir

Tarayıcı Madenciliği Nedir

Tarayıcı madenciliği, internette sekmeler arasında gezerken bitcoin kazanmanın bir yöntemidir. Peki bu madencilik tam olarak nasıl çalışıyor?

        Bitcoin madenciliği karmaşık bir yapıya sahiptir. Blok başına 6,25 BTC'lik imrenilen madencilik ödüllerini almak için bile pahalı ekran kartlarına ve çok fazla elektriğe ihtiyacınız vardır. Ayrıca, (potansiyel) madencilerin tüm donanımı barındırmak için hala çok fazla alana ihtiyacı var. Kuracağınız rig sistemleri bu alanları dolduracaktır. Kısacası Bitcoin madenciliği için hem yüklü bir paraya hem de uygun bir alana ihtiyaç vardır.

 

Tarayıcı Madenciliği ile Bitcoin Kazanın

       Tarayıcı madenciliğinde, Bitcoin genellikle doğrudan çıkarılmaz. Bunun yerine, bilgisayarınızın gereksiz bilgi işlem gücünü kazım için kullanırsınız ve ilgili sağlayıcıdan düzenli olarak küçük miktarlarda satoshi kazanırsınız. Böylece, üçüncü taraf yazılımların kendi bilgisayarınıza veya RAM'inize erişmesine izin vermiş olursunuz. Daha sonra bir tür kullanıcı ücreti (madenci ücreti) kazanacaksınız.

        Bu işlemi bir kaç küçük yöntemle aktif hale getirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazılımı bilgisayara yüklemek ve antivirüs programınızda beyaz listeye almak. Aksi takdirde, virüsten koruma programı başlayabilir ve tarayıcı madenciliği yoluyla Bitcoin kazanmanızı engelleyebilir. Bunun başlıca sebebi de anti virüs programlarının bir çok yazılımı virüs sanmasıdır.

        Bu nedenle, tarayıcı madenciliği, tarama veya diğer düşük bellekli etkinlikler sırasında satoshi kazanmak için boştaki RAM ve İşlemci kullanmanın ilginç bir yoludur. Bu yöntemden açıkçası büyük para beklemeyin. Sabit bir küçük pasif gelir olarak sizlere kazanç sağlayabilir.

 

Tarayıcı Madenciliği Kazandırıyor Mu?

        Tarayıcı madenciliğinin karlılığı, hangi kripto para biriminde madencilik yaptığınız ve cihazın ne kadar RAM ve işlemci gücüne sahip olduğuna göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca, kripto para birimlerinin fiyatı doğal olarak zaman içinde değişim gösterecektir. Bu nedenle kazandığınız kripto para birimi şuan az olabilirken üç yıl sonra çok farklı bir seviyeye gelebilir.

madenci

        Ekonomik imkanı olmayan insanlar tarayıcı madenciliğini kripto para kazanmanın eğlenceli, ilgi çekici ve potansiyel olarak kazançlı bir yolu olarak görmektedir. Kendileri için tarayıcı madenciliğini denemekle ilgilenenler için, kullanımı kolay ve ödüllendirici bir deneyim sağlayabilecek çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Peki bu madencilik yönteminin avantajları nelerdir?

Elektrik Maliyeti: Tarayıcı madenciliği, genellikle önemli ölçüde enerji tüketen pahalı ekran kartı istemez. Bu, madencileri elektrik faturları yükünden kurtarmaktadır.

Erişilebilirlik: Tarayıcı madenciliği, internet bağlantısı olan bir bilgisayarı veya dizüstü bilgisayarı olan herkes tarafından aktif edilebilir. Rig sistemlerini ordan oraya taşımanıza gerek yoktur. İnternet bağlantısı ise mecburiyettir.

Tercihler: Bir havuza üye olmanıza gerek yoktur. Ne kadar ne kazacağınızı sadece sizler seçebilmektesiniz.

 

Tarayıcılar Güvenli Mi?

        Risk her zaman vardır. İndirdiğiniz yazılım içeriği sadece mining yapmak için hazırlanmış bir özel yazılımdır. Fakat kredi kartı bilgileri veya kripto para borsa yazılımı hesaplarınızın şifrelerini bu bilgisayarlarda bulundurmamakta fayda vardır. Sürekli yapacağınız güncellemeler ile de yazılımın kendisini kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

Günlük olarak tarayıcıda gezerken girmiş olduğunuz sitelere de artık iki defa bakmanız gerekecektir. Olur olmaz her yerden indirme işlemleri yapmadan hayatına devam etmeniz gerek.

 

Tarayıcı Madenciliği Yapan Yazılımlar

        Tarayıcı madenciliği yapan çok fazla yazılım sahibi kuruluş yoktur. Fakat en popüler olan web siteleri ve yazılımları sizler için derledik.

 

CryptoTab Browser

        Google Chrome üzerinden çalışan bir yazılımdır. Tablet, bilgisayar ve telefonlarda da aktif olarak kullanılabilmektedir. Arkadaşlarınızı da sisteme dahil ettiğiniz zaman kazançlarınızın oranı daha da artış göstermektedir. Burada dikkat edilmesi gereken indirilen yazılımın içeriğinde neler var bilinmiyor. Kart bilgilerinizin kayıtlı olmadığı bir bilgisayarda denemekte fayda var. Daha fazla detay için bu videoya bakabilirsiniz.