SQUID Token Dolandırıcılığı !

SQUID Token Dolandırıcılığı !

SQUID Token Dolandırıcılığı !

SQUID token adını geçtiğimiz ay 97 ülke de netflix platformunda birinci sıraya yerleşen Squid Game dizinsinden almaktadır. Bu dizi bir çok ülkede çok fazla sevildi ve izleyici sayısında rekorlar kırdı.

Kripto para dünyasındaki bir çok yatırımcı da bu kalamar oyununu blockchain teknolojisi alt yapısı ile birleştirerek piyasaya sürmek istedi. Önce twitter hesabı kuruldu ve belli miktar coin ile oyuna başlayabilecekleri açıklandı.

Geliştiriciler çalışmalarını tamamladıklarını iddia ettikten sonra merkeziyetsiz borsa olan pancakeswap üzerinde satış işlemlerini başlattılar. Bir saniyede %200000 artan coin de satın almış olan yatırımcılar şunu fark etti. Satamadılar. Elinde bulunan SQUID leri satmak istedikleri zaman sistem arızası ile karşılaştılar. ve Bir anda SQUID token adeta çakıldı ve 0,035 dolar seviyelerini gördü.

Bir çok yatırımcı o an dolandırıldığının farkına varmış oldu.

SQUID Ne Diyor ?

SQUID game yapımcıları önce internet sitesi sonra da sosyal medyalarında çöküntüler yaşandı. Bundan dolayı bir süre açıklama yapma fırsatları ellerine geçmedi. Fakat bugün yaptıkları açıklamada yazılımımızı baltalamak isteyen bazı kötü yazılımcıların oyununa geldik dediler. Yani sizleri dolandırmadık fakat bazı yazılımcılar sistemlere çöktü.

Bir çok geliştirici stres ve bunalımdan dolayı ayrılmak istediklerini belirttirler.

birisi, projemizi kesmek çalışıyor” ve bu geliştiriciler “depresyonda gibi üzerinde çalışmaya devam etmek istemediklerini Pazartesi günü dolandırıcılardan ve stresten bunalmış durumda.”