Rig Sistemi Nedir ?

Rig Sistemi Nedir ?

28 Eylül 2021

Rig Sistemi Nedir ?

Kripto para madencileri tarafından sık sık kullanılan bir kelime olan ring Türkçe de tonanım anlamına gelmektedir. rig kelimesi tam olarak kripto para madenciliği için hazırlanan donanımsal sisteme denmektedir.

Rig sisteminde ana kart güç ünitesi ve ekran kartları bulunmaktadır. Ekran kartlarının göstermiş olduğu performans karşılığında ringinizin MH cinsinden değeri oluşmaktadır. bu değer karşısında sizlere kazmış olduğunuz coin tarafından ödeme gerçekleştirilmektedir.

Rig Sistemleri genel olarak pahallı sistemlerdir. Bunun başlıca sebebi ise ekran kartı fiyatlarının oldukça yüksek olmasıdır. Ekran kartları tüm dünyada ki çip krizinden nasibini almış durumda. Çip krizi yaklaşık 1 yıl daha sürecek gibi duruyor bu noktada ekran kartı piyasasında da herhangi bir değişiklik olmayacak gibi duruyor. Bu nokta kartların fazla pahallı olması ring sistemlerini de pahallı olan bir sistem olarak göstermektedir.

Rig sistemi Nasıl Kurulur ?

Rig sistemi kurmak için yukarıdaki görselde olduğu gibi önce bir kasa yapısı gerekmektedir. Bu kasa yapısı yatay bir sütün de olabilir dikey eğilimli sütünler de olabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gerek husus en iyi sıcak havayı dağıtan hangi yapıda olduğudur.

Bu adımdan sonra ekran kartlarını bağlayacağınız bir ana karta ihtiyacınız vardır. Anakart ile bağlantı işlemlerini tamamladıktan sonra güç kaynağına ve ortamı soğutacak bir vantilatör veya klimaya ihtiyaç vardır. Gerekli yazılımsal işlemler tamamladıktan sonra artık kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Ring sistemi sayesinde sisteme güç sağladığınız için sizlere ödeme gelmektedir. Bu noktada hangi kripto para madenciliği havuzu kullandığınız önemlidir. Kullandığınız havuzlarda mining yaptığınız sürece para birikmektedir. Biriken kripto parayı istediğiniz belli kripto para borsasına belli kesintiler yaşayarak aktarabilirsiniz. güven konusunda sorun yaşamamak için çoğu insanların kullandığı havuzları kullanmakta fayda vardır.

Rig sistemlerinde kullanılan ekran kartları oldukça güçlü ve pahallı ekran kartlarıdır. Çoğu modellerde eğer kripto para kazımı esnasında bir yanma olayı yaşanmışsa garanti kapsamından çıkmaktadır. bu yüzden kripto para kazımı yapılan ortamda yanma olayını kaldırmak için ortamın iyice soğutulması gerekmektedir. soğuk ortamda hem kartlar daha verimli çalışacaktır. Hem de yanma riskini düşürmüş olacaksınız.