Opera Kripto Tarayıcısı Nedir ?

Opera Kripto Tarayıcısı Nedir ?

Opera Kripto Tarayıcısı Nedir ?

İnternet Tarayıcılarından Opera yeni bir adım atarak Opera Kripto Tarayıcısının Beta sürümünü kullanıcılar ile paylaştı. Kripto yatırımcıları için geliştirilen bu sürümün en büyük özelliklerinden biri Web 3.0 merkezli özellikleri içermesidir. Web 3.0’ın hayatımıza girmesinin önünü açmak için öncelikle onu destekleyen bir Tarayıcıya ihtiyaç duyulduğunu belirten yetkililer Beta sürümü Windows , IOS ve Andorid platformları için piyasaya sürdü.

Opera Crypto Browser Neleri İçermekte ?

Merkeziyeti olmayan bir Web ortamını kullanıcılara sağlamak.

Web 3.0’ın gelişimini ve kolay kullanımını sağlayacak bir ortam oluşturmak.

Blockchain Teknolojisinin popülaritesini arttırmak ve kolay bir şekilde kullanılmasını sağlamak.

Yeni ve son dakika blockchain haberlerini kullanıcılara sunmak.

Gelecek olan Airdropları takipçilerine ve kullanıcılarına bildirmek.

Kripto eğitim içeriklerini sunmak.

Son olarak Kripto Para Cüzdanı Modülü.

 

Kripto Cüzdan Modülü

Opera Kripto Tarayıcısı , herhangi bir eklenti kurmadan kripto cüzdanlarınızda oturum açmanızı sağlayan yeni bir modüle sahiptir. Bu modülün avantajlarından bahsedersek ;

Açık kaynak olarak piyasada yer alacağı için güvenlik zafiyetlerini geride bırakacak.

Gönderici veya alıcı adreslerini kopyaladıktan sonra kendi özel panosuna yapıştıracaktır. Bu şekilde cihazınızda virüs olsa dahi transfer işlemleri sorunsuz yürütülecektir.

VPN ile birlikte kullanımında kayıt altına alınmadan işlemleri gerçekleştirebileceksiniz.

Beta sürümü tamamlandıktan sonra diğer ek özellikler ürün lansmanı ile ortaya çıkacaktır.

Metamask, Coinbase veya Binance cüzdanlarını Opera Crypto Browser ile bağdaştırabilir veya Opera’nın kendi cüzdanını oluşturabilirsiniz.

Web 3.0 Merkezde Yer Alacak !

Opera Beta sürüm ile birlikte Web3 ü kolay bir şekilde kullanmak ve tanıtmak için tarayıcıyı sundu. Opera Bundan 4 yıl önce web3ü destekleyen ilk tarayıcıyı piyasaya sunmuştu zaten. Bu tarihten itibaren çalışmalarına devam ettiler ve bir çok yeni anlaşmalar yaptılar. Özellikle kolay bir şekilde NFT gönderimi , BTC veya ETH transferi gibi işlemleri bünyelerine katarak büyümeye devam ettiler.

Polygon , Solana , Nervos , Celo , Unstoppable Domains , Handshake ve ENS ile yaptıkları iş birlikleri ile birlikte bu alanın öncüsü olmak için çalışmaya devam ediyorlar. Aynı zamanda İnternet ağı içerisinde kullanıcıların yaşamış olduğu sorunlara da çözüm aradıklarını belirterek herkesi BETA sürümünü kullanmaya davet ediyorlar.