Mt. Gox Ödemeleri Yaklaşıyor

Mt. Gox Ödemeleri Yaklaşıyor

8 Kasım 2021

Mt. Gox Ödemeleri Yaklaşıyor

Kripto para borsaları Mt. Gox‘un ani sert düşüşünden sonra para ödemesi yapması gerektiği bazı insanların beklemesi gerektiğini söylemişti , kripto para pazarının eğer bu ödemeler için kripto bozulacak olursa ne kadar etkileneceği şuan için tam bir soru işareti olmakta.

Uzak doğudan olan bir avukat Nobuaki Kobayashi’nin yapmış olduğu açıklama veya mektupta japoncadan ingilizceye tercüme edilmiş bir halinde , borçu olduğu insanların yüzde doksandokuzu ödemelerin nasıl yapılması gerektiğine dair bir öneride bulundu. Önerilen yöntem mevcut mahkeme tarafından da onaylandı fakat bu ellerinde olan fonların ne zaman bozulup ödemelerin gerçekleşeceği konusunda herhangi bir açıklama heyet tarafından daha bildirilmedi.

Japon mahkemesine aktarılan verilere göre Japon heyetinin elinde 141.686 Bitcoin var. Bu , mütevelli tarafından tutulan ve borçlulara aktarılmasını bekleyen çok yüksek bir değer.

Bir çok yatırımcı bu haber doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmektedir. Çünkü ortadaki miktar hiç de Azımsanmayacak bir seviyede yer almaktadır. Bu büyüklükte bir btc aktarımı veya bozum işlemi piyasada kesinlikle farklı yönlere doğru işlem yaptıracaktır. Azımsanmayacak bir miktar olan 141 bin bitcoin gerçekten de yatırımcılar için hep bir soru işareti olarak yer almaktadır.Bu btc dağıtımlarının ne zaman yapılacağı şuan için kimse tarafından bilinmiyor, eğer bu tarih açıklanırsa bir çok yatırımcı bu tarihe göre işlemlerine gerçekleştireceği söylenmektedir.

Şimdi burada iki noktaya dikkat çekmek gerek. Kripto borsasında yer alan btc ile ödeme yapılacak fakat yapılacak bu ödemeler ile borçlular ne yapacak. Eğer borçlular bu kriptoyu satarsa btc de satış baskısı artabilir. Fakat BTC sahipleri bu kriptoları elde tutmaya devam ederse btc de herhangi bir değişim olmayacak gibi durmaktadır. Tam olarak borçluların yapacağı hamleler bu durumu belirgin kılacak gibi durmaktadır.

Mt. Gox Nedir ?

Mt. Gox 2014 yılında dünya da en büyük kripto para borsasıdır. Bu borsa da işlem yapan insanlar mt.gox un batması ile beraber paraları içerde kalmıştı. Fakat kurulan heyet ve avukatlar sayesinde içerdeki miktarların mt.gox tarafından sahiplerine verilmesi için dava süreci başlamıştır. Dava süreci bugün itibari ile artık ödeme için kripto kullanılacağına karar verildi. Ve borçlulara ödeme kripto para cinsinde yapılacak haliylede bir çok insanda kripto ani satışından ne olacağı konusunda kafada soru işaretleri mevcut.