Metaverse İçi Reklam Nedir ?

Metaverse İçi Reklam Nedir ?

Metaverse İçi Reklam Nedir ?

Yerli ve yabancı bir çok şirketin çalışma başlattığı yeni bir proje türüdür. Metaverse sanal evreninin hızla yayıldığı bu dönemlerde bu alanda oluşabilecek reklam boşluğunu doldurmayı hedeflemektedir. İnternet ortamında google bir çok alanda reklam öncülüğünü yürütürken metaverse alanında şuan için sessizliğini korumaktadır. Bu boşluğu şimdiden doldurmak isteyen projeler hızlı adımlar atmaktadır.

Metaverse dünyasında sahip olduğunuz NFT veya boş alanlar üzerine reklam yerleşimini ve bu alanları görenlere reklam ödeneği olarak kendi kripto paralarını göndermeyi hedeflemektedir. Burada hem reklam veren yatırımcının hem de reklamı gören yatırımcı da kazanç sağlamaktadır.

Metaverse Oyunları İçin Bir Fırsat

Metaverse oyunları şuan için kripto alanında bir çok yatırımcının dikkatini çekti. Özellikle Facebook şirketi adını meta olarak değiştirdikten sonra yatırımcıların en büyük gözdesi metaverse projeleri oldu. Star Atlas gibi bir çok büyük oyunlar metaverse alanında dikkatlerini üzerine topladı.

Reklam projesinin temel amacı oyun içlerinde yer alan uygun alanları reklam vermek isteyen şirketlere sunmaktır. Burada iki tarafında çıkarları olan bir anlaşma olduğunun dikkatini çekmek isterim. Oyunu oynayan oyuncularda aynı zamanda şirketin sahip olduğu ve piyasaya sürdüğü coini oyunculara kazanç olarak göndermektedir.

Türkiye ve İsrail Karşı Karşıya

Yerli bir oyun şirketi ile İsrail merkezli bir oyun şirketin şuan için bu proje kapsamında adeta bir savaş içinde iki projeninde temel amacı yukarıda bahsedilen hedefleri içermektedir. Şuan için testnet aşamasında olan projeler gelecekte büyük ses getireceğe benziyor.

İki şirket kıyasıyla bir an önce testnet çalışmalarını bitirmek için çabalıyor. Burada en büyük etken en büyük miktarda yatırımı kimin alacağı belli.