Metaverse Arazisi Nasıl Satın Alınır ?

Metaverse Arazisi Nasıl Satın Alınır ?

Metaverse Arazisi Nasıl Satın Alınır ?

Metaverse Arazisi Nasıl Satın Alınır ? Belki bundan bir kaç yıl önce sanal olarak arsa alınabileceğini sizlere söyleseler dalga mı geçiyorsun şeklinde tepkiler ile karşılaşabilirdi. Fakat blockchain teknolojisinin gelişmesi ve farklı alanlarda ilerlemesi sonucunda artık gayrimenkul anlamında online olarak sanal arsalar satın alabilir hale geldik.

Metaverse Nedir ?

Meteverse Nedir ? Metevarse hatırlayanlar için sanalika oyunu gibidir diyebiliriz. Hatırlamayanlar için ise var

olan dünya’nın yerine vr ve arttırılmış gerçeklik ekipmanları ile sanal Dünya’da oyunlar oynamak , toplantılar yapmak veya eğlenmektir. Sizler artık bir toplantınız olacağı zaman zoom üzerinden veya ofis ortamında bu toplantılara katılmayacaksınız. Metaverse aracılığı ile VR gözlükler ile sanal ortamda toplantılar düzenleyeceksiniz veya oyunlar oynayacaksınız.

Baktığımız zaman bu düşünce aslında internetin gelişimi ile hep kafalarda yer edinmekte idi. Fakat asıl patlama noktası ise Facebook’un meta dünyasına adım atması ile gerçekleşti. Kripto ağında ilgi tamami ile meta dünyasına katkı sağlayacak olan coin ve tokenlere dönmüş oldu.

Sonuç olarak metaverse dünyası hızlı bir şekilde yükselmeye devam ediyor ve bir çok yatırımcı bu alanda yatırımlarını arttırmış durumda.

Metaverse Arazasi Nedir ? Sanal Arazi Neden Satın Alınır ?

Gerçek hayatta bir arsa aldığımız zaman bu arsa üzerinde etkinlik yapılması için kiraya verebilirsiniz veya farklı amaçlar için kullanabilirsiniz. Burada sistem şöyle işliyor. Google Maps haritası gibi bir gerçek dünya haritası üzerinden istediğiniz alanı satın alıyorsunuz

Satın aldığınız alanı NFT ler aracılığı ile güzel bir ortama çeviriyorsunuz ve bu alanı etkinlik yapmak isteyen meteverse oyuncularına veya ekiplerine kiralıyorsunuz. Ödemeler tabiiki yine kripto para üzerinden gerçekleşmektedir. Bir oyun yapıcısı sahip olduğunuz alanı çok beğendi diyelim bu alanı o yapıcılara kiralayarak sizlerde gelir kazanıyorsunuz.

Decentraland Arsa satın alımı için tercih edilmekte olan en popüler sitelerin başında gelmektedir. Bu alan üzerinden alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Decentraland ile Arazı Alma

Decentraland ile Arazi almak için hangi adımları tamamlamalıyız. Burada kendi, ekosistemi içerisinde belirli alanları kripto para karışılığı satın alabiliriz.

Örnek Arazi

  https://market.decentraland.org/ adresine giriş sağlıyoruz.

  Fortmatic veya Walletcoinnect aracılığı ile cüzdanlarınızı sisteme bağlamanız gerek.

  Ekrandaki belirli parsel alanlarından dilediğinizi seçebilirsiniz.

  Eğer boşta ise MANA değerine karşılık veya dolu ise sahibi kim onu görebilirsiniz.

  Satın alma işlemi için cüzdanınızı bağlamıştık.

  Artık belirlediğiniz alan satın alınmış oldu.