Kriptoda Likit Olan Para Nereye Gidiyor ?

Kriptoda Likit Olan Para Nereye Gidiyor ?

Kriptoda Likit Olan Para Nereye Gidiyor ?

Kriptoda Likit olan para kime veya nereye gidiyor ? Son geçtiğimiz 12 saat içerisinde 216 milyon dolar değerinde #Bitcoin pozisyonu ve 136 milyon dolarlık Ethereum pozisyonu likide oldu. Peki bu paralar nereye aktarılıyor ?

Kripto para yatırımcıları daha fazla ve hızlı kazanç elde etmek için kaldıraçlı işlemler açmaktadır. Kaldıraçlı işlemler ile birlikte kazançlarını katlayarak daha fazla gelir elde edebilmektedir. Fakat kaldıraçlı işlemlerin en büyük riski paranızın birden sıfırlanma ihtimalidir. Eğer ters bir harekette kalırsanız kaldıraç oranına göre sıfırlanma riski ile karşı karşı kalabilirsiniz.

Merkezi Market Sahipleri Zengin Oldu !

Kripto parada kaldıraçlı işlemlerde likit olunması halinde para merkezi borsa sahiplerine dağıtılmaktadır. Buradaki merkezi borsa sahipleri Binance, Gate ,crypto.com gibi dev kripto para borsa sahipleridir. Binance kurucusu ve Ceo’su olan Changpeng Zao 2017 yılında kurduğu sistem sayesinde tam 4 yıl sonra Dünya’nın en zengin insanlar listesinde 11.sıraya ilerledi.

Sadece komisyon veya işlem ücreti ile değil bununla birlikte de Likit olan coinler sayesinde kolay bir şekilde bu sıraya yerleşmiş durumda. Yatırımcıların açtıkları pozisyonlar kapanınca direk olarak bu borsa sahiplerinin cebi dolmaya devam ediyor.

Changpeng Zao yapmış olduğu açıklamada ““Zenginlik sıralamasına odaklanmak yerine kaç kişiye yardım edebileceğinizi düşünmelisiniz. Servet sıralaması yerine hayırseverlik ve hayırseverlik çabası ile ilgili sıralama yapılması gerekiyor.” dedi.

Bill Gates gibi ünlü yatırımcılar da son zamanlarda kurdukları yardım fonları ile servetlerinin büyük bir kısmını yardım kuruluşlarına aktarmak istediklerini dile getirmiş durumda.

Ne Zaman Kaldıraçlı İşlem Açmak Gerekir ?

Piyasanın hareketli olduğu dönemlerde kaldıraçlı işlem açmak oldukça risklidir. Kaldıraçlı işlem açan yatırımcılar bu işlemleri Gan veya normal grafik analizleri ile desteklemektedir. Destek ve direnç noktalarının tespiti durumunda ciddi oranda gelir elde edebilirsiniz. Fakat bulunduğumuz zaman içerisinde boğa ve ayı savaşı devam ederken kaldırçlı işlem açmak çok da sağlıklı bir fikir değildir.

Buna en büyük örnek olarak son 12 saat içinde likit olan 216 milyon dolar gösterilebilir. Bir diğer kaldıraçlı işlem açma noktası ile beklenen haber akışları ile gerçekleşmektedir. Fed kararı veya Çin’den gelen haberlere göre de kaldıraçlı işlem açılabilir. Burada beklenen ve gerçekleşen haber akışının değerlendirilmesi ve yorumlanması önemlidir.