Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır

Kripto Para Madenciliği (mining) blockchain ağına verdiğiniz destekten ötürü sizlere ödül olarak verilen coinlerden oluşmakta olan bir ekosistemdir. Kripto Para Madenciliği Ne Kadar Kazandırır sorusunun cevabı için bu ekosistemin parçalarını bilmek ve tanımak gerekmektedir. Detaylı bir şekilde bu alanı sizlere açıklayalım.

Kripto Para madenciliğine başlamak için önce ekran kartları sahibi olmanız gerekmektedir. Ardından da hedefleriniz ve ekran kartlarınız ile uyuşmakta olan coin seçmelisiniz. Burada bu işlemleri sizlere göstermekte olan web siteleri de mevcut olacaktır.

Ne Kadar Kazanırım ?

Kripto para madenciliğinde ne kadar kazanırım sorusunun cevabı ne kadarlık bir yatırımla ne kadar kazanırımdan geçmektedir. Bu noktada sizlerin kullandığı ekran kartı modeli ve adeti kazancınızı belirleyen en önemli faktördür. Ev bilgisayarınızdan kazım yaparak kazanç sağlamak istediğiniz zaman ortalama size aylık bırakacağı kar 1000 TL civarındadır.

RTX 2060 Super ile günlük kazan 3$-4$ civarındaydı. Fakat daha güçlü kartlar kullanarak ve daha büyük rig sistemleri kurarak kazançlarınızı ciddi anlamada arttırabilirsiniz. Şuan için ortalama bir sistem veya büyük bir sistem kurduğunuzda 10 Ayda amorti etmektedir. Bu şu demek 100k bir sistem kurdunuz 10 ay sonra kazdığınız coin sabit olması durumda 100k kazanç sağlamış olursunuz. Ayrıca elinizdeki sistemde karınız olmaktadır.

Eğer kazdığını coin 2x yaptı diyelim bu süreç 5aya inmiş olacaktır. Bundan dolayı kazım işleminde seçtiğiniz kartların haricinde sizlere en çok kazandıracak coini de seçmeniz gerekmektedir.

Madencilikte En Çok Kazandıran Coin

Madencilikte En Çok Kazandıran Coin Şuan için en büyük kripto para birimlerinden olan Ethereum en çok kazandıran ve en çok kullanılan kripto para birimi olarak göze çarpmaktadır. Hala madenciliğe izin vermekte olan Ethereum 2023 yıllarına doğru madencilik faaliyetlerini sonlandıracağını açıklamıştı. Buna rağmen iyi kazandırdığı için bir çok insan hala Ethereum kazımı yapmaktadır. https://2cryptocalc.com/ adresinden sizler de bu kazanç oranlarını takip edebilirsiniz.

Önce Ethereum kazımına başlayıp sonra ETH kapanması durumunda diğer kazım coinlerine geçiş yapabilirsiniz. Gelecek olarak vaat eden ve bir çok yatırımcı şuan Ravencoin kazımlarına devam etmekte olduğu da görülmektedir. Burada tamami ile sizin tercihiniz ile istediğiniz coine geçiş yapabilirsiniz.

Ekran Kart Sayısına Göre Toplam Kazancı Görme

Ekran kartınızın sayısına ve modeline göre toplam ne kadar kazanırım sorusunun cevabını bu web site aracılığı ile görebilirsiniz. https://www.kryptex.org/tr/mining-calculator burada bulunan araçlar ile üst kısımdan kaç adet ekran kartınızın olduğunu ve hangi modellerde olduğunu işaretliyorsunuz. Hemen alt kısımda ise hangi coini bu kartların toplamı ile kazarsanız günlük olarak ne kadarlık bir kazanç elde edeceğinizi sizlere göstermektedir.

Örnek Olarak Kart Seçimlerimi ve Adet Girişini Yaptıktan Sonra Toplam Kazancımı Göstermekte