Kripto Para Dünyasına 5 Ülke Daha !

Kripto Para Dünyasına 5 Ülke Daha !

Kripto Para Dünyasına 5 Ülke Daha !

Kripto para dünyasında BitMEX’in CEO’su Alexander Höptner, gelecek yıl yüksek bir ihtimalle gelişmekte olan 5 ülşke bir sıçrama yaparak bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul edeceğe benziyor dedi.

Alexander Höptner blog sayfasında yaptığı açıklamalarda. El Salvador öncü bir ülke olarak kripto para dünyasını yasal olarak kabul etti . Aynı zamanda kripto para madenciliği işlemlerine de hız kazandırmış durumda. Aynı şekilde gelecek yıl 2022 yılı içerisinde gelişmekte olan 5 ülke daha kripto para dünyasına resmi ve yasal olarak giriş yapabilir.

Bir çok ülkenin devlet başkanı El Salvador ülkesi adına dalga geçiyordu. Bu noktada Höptner dalga geçilecek bir şey olmadığını bence tebrik etmeleri gerektiğini dile getirdi. Diğer ülkelerin de yakın zamanda El Salvador başkanı Bukele’nin izninden gideceğinden emin.

“Benim tahminim, gelecek yılın sonuna kadar Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul eden en az beş ülkeye sahip olacağız. Hepsi gelişmekte olan ülkeler olacak. […] Gelişmekte olan ülkelerin 2022’de kriptoya atlayacağını düşünüyorum.”

Yaptığı bu açıklama ile kripto para dünyasında ses getiren başkan bu ülkelerin şu isimlerini açıklamadığı görülmektedir.

Kripto Para Avantajlarından Havale ve EFT İşlemi

Her ülkede para gönderme ve alma işlemlerinde belli miktarlarda ücretler kesilmektedir. Bu ücretleri en düşük maliyetlere getirerek ailelerin ve çocukların rahat ve ekonomik bir şekilde para göndermesini sağlayacak bu kripto para dünyası. 7/24 transfer ihtiyacını kolay ve cüzi kesintiler ile karşılayan kripto paralar bu anlamda da büyük bir avantaj olacağa benziyor.

Kripto paraların Dünya üzerinde her noktaya bir telefon ve internet aracılığı ile dağıldı bu zamanda bir çok ekonomik sıkıntı yaşayan ülke ve devlet başkanları son çare olarak bitcoin ve kripto paraları tercih edecek gibi görünüyor. Bu noktada hem yatırımcılara kolaylık sağlayan kripto paralar hemde bir çok ülkenin ekonomik sıkıntılarını çözmede yardımcı olacağa benziyor.

Fakat Çin Halk Cumhuriyeti gibi bazı merkeziyetçi ülkelerde kripto paraları yasaklayarak otoriteyi koruma hedefinde yer alıyorlar. Bakalım ilerleyen bu yıllarda bu savaşı kim kazanacak. Kripto paralar ve bankaların savaşı devam ediyor.