Kripto Para Borsası Nedir ?

Kripto Para Borsası Nedir ?

Kripto Para Borsası Nedir ?

Kripto para somut olmayan ağ üzerinden para transferi yapmamızı sağlayan ve herhangi bir kesinti ve zaman kaybı yaşamadığınız bir alandır. Bu alanda dünya üzerinde nasıl her ülkenin kendine ait para birimi varsa burada da farklı farklı kripto paralar mevcuttur. Kripto para borsası da bu para birimlerinin el değiştiği veya saklandığı alandır.

Kripto para borsası farklı kripto paralarınyatırımcıların cüzdanları arasında el değiştirmesini sağlayan ve kesintisiz bu işlemi yapan alandır. Bu işlemleri sağlayan borsaların bazıları kesinti yaparken bazı borsalar ise ücretsiz işlem imkanı sunmaktadır. Ayrıca cüzdan alanın da saklanılan kriptolar için de ek bir ücret talep etmemektedir.

Kripto Para Borsaları Güvenilir Mi ?

Kripto borsa yazılımları genel olarak aynı işlevselliği göstermektedir. Bu noktada satın alınan kripto borsa yazılımlarında farklı olan kısımlar genel olarak temalardan oluşmaktadır. Dünya üzerinde bir çok kripto para borsası mevcuttur. Türkiye’de de Paribu , Todex (kapandı) gibi borsalar mevcut olup Dünya üzerinde enünlü kripto borsalar ise bu işin piri olan Binance, Gate (Çin) ve pancakeswapp olarak söyleyebiliriz.

Kripto para borsalarının güvenirliği tamami ile kripto borsayı yönetenlerin almış olduğu güvenlik paketlerine göre değişim göstermektedir. Eğer üyesi olduğunuz kripto para borsası güvenliğe önem veren ve güvenlik önlemlerini üst seviyede tutuyor ise güvenerek yatırım gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto Para Borsa Yazılımları Ne Kadar ?

Kripto borsa yazılımları 70,000 $ fiyatından başlamaktadır. Yazılıma aynı zamanda sizlere teknik sorunlarda destek imkanı çıkaran paket de dahildir. Kripto borsa yazılımı aldıktan sonra artık sizlerde kendinize ait bir kripto borsasına sahip olabilirsiniz. Kripto para borsalarında vereceğiniz kar marjı ile her transferde kendi karınızı belirleyebilirsiniz.

teklif al

Kripto Para Borsaları Yasal Mı ?

Kripto para borsaları ülkeden ülkeye yasallık durumu değişim göstermektedir. Türkiye Cumhuriyetinde şuan kripto para borsaları yasal olarak işlem yapabilmektedir. Fakat diğer ülkelerde bu durum yasalara göre değişim göstermektedir. Örneğin El Salvador’da kripto para birimi resmi olarak kabul edildi. Fakat daha geçen günlerde Çin Merkez Bankası ise kripto para ticaretini yasaklayan bir açıklama yayınladı ve kripto para borsası bu haber akışından etkilendi.

teklif al